Īsais plāns vasarai:
- R. Bahs “Kaija vārdā Džonatans Livingstons” – izpildīts. Ļoti īsa grāmatiņa. Labi, ja pāris stundām bija ko lasīt. Nebiju ne īsti sajūsmā, ne arī vīlies. Droši vien esmu pieradis pie konkrētākiem izteicieniem, skaitļiem, faktiem un visa cita racionālā.
- I. Kants “Praktiskā prāta kritika” – daļēji izpildīts. Ne sevišķi bieza grāmata. Pie ievada arī apstājos. Lai saprastu, kas domāts ar rakstīto, teikums bija jāpārlasa apmēram 10 reizes. Izvēlējos nemocīties un vieglītēm pārlaidu acis visai atlikušajai grāmatai. Šo to, šķiet, pat sapratu. Iesaku visiem, kas ir pārliecināti par savām prāta un uztveres spējām.
- M. Bulgakovs “Meistars un Margarita” – tiek izpildīts. Ne sevišķi man patīk grāmatas ar nereāliem varoņiem un fantastikas pieskārienu, bet droši vien līdz galam tikšu…
:):):):):) Kaija laba, ar pārējiem neesmu saskāries.
To pirmo izlasiiju pagaajushajaa vasaraa. Jaatdziist, nekas konkreets praataa nav palicis, iznjemot to, ka lasot visu laiku naacaa praataa “jaa, jaa, to visu jau sen sen ir pateicis Platons”. Kaut kas arii Mazaa princha stilaa – meegjinaajums mazaa graamatinjaa sagruust leerumu gudro dziives atzinju, kas to padara mazliet nebaudaamu (imho)
Par otro – lai lasiitu Kantu, jaasagatavojas iipashi (ja vien neesi jau piedzimis runaajot Kanta terminologjijaa). Rubenja kungam ir viena graamatinja, kur saprotamaa valodaa meegjinaats to visu apstaastiit – peec taas izlasiishanas var arii meegjinaat kantoties klaat Kantam pasham. Ja izdodas patiesi aizkjert kaadu domu, tad zem kaajaam paveras bezdibenis.
Par tresho – Bulgakovs ir ljoti viltiigs rakstnieks. Meistaraa un Margaritaa man iipashi patika humors. Tachu Bulgakovs lieto “nekjiitru” panjeemienu – citee citus darbus uz tiem vispaar neatsaucoties. Gan Biibeli, gan viduslaiku domaataaju, filozofu darbus u.c. Ja lasiitaajs ir tik sasodiiti izgliitots, tad slepeni citeetais teksts kopaa ar pashu Bulgakova tekstu visai ironiski un aspraatiigi “sazinaas”. Tachu, kaa jau teicu, lai pamaniitu taadus smalkumus, jaabuut sasodiiti zinosham un ar labu atminju.