Skip to content

Ligzdojošo putnu monitorings 2024, 2. uzskaite

Dekādes pirmie datumi bija ar sliktiem laikapstākļiem. Tālākās darbdienas bija ļoti saspringtas un vēl ietūcīt tajās putnu skaitīšanu nebūtu bijis prātīgi. Sestdien cēlos 4:20, jo meitai ekskursija, bet man pēc tam Torņu cīņas. Svētdien cēlos mazliet vēlāk 4:30, jo Torņu cīņas. Atlika tikai nākošā pirmdiena, kad cēlos nu jau daudz maz ierastajos 4:20.

Par putnu trūkumu sevišķi sūdzēties nebija pamata. Pirmo reizi šogad dzirdēju iedzelteno ķauķi, apmēram turpat kur citas reizes. Pavisam pirmo reizi savā monitoringa maršrutā saklausīju dzeguzi. Ar grūtībām, bet tomēr gan saklausīju, gan pamanīju pelēko mušķērāju divas reizes. Bija arī dzilnītis, man monitoringā reta suga.

Kādu brīdi pirms uzskaites turpinājuma varēju pavērot akmeņčakstīti, ļoti simpātisks putniņš. Pilsētas posmā vēl viens maršruta jaunums – lauku piekūns, diemžēl ātri pagriezās uz citu pusi un aizlidoja. Bija ļoti daudz svīru – 85, visas gan samērā augstu debesīs.

Akmeņčakstīte

Pirmo reizi četru gadu laikā otrajā uzskaitē iztrūka baltā cielava. Skaitliski salīdzinoši vairāk bija lauku zvirbuļu, mazāk mājas zvirbuļu. Pēdējo gan daļēji varētu izskaidrot ar manu sākotnējo tendenci zvirbuļu skaitu pārspīlēt. Tikai laika gaitā ievēroju, ka trīs zvirbuļi spēj sataisīt tādu troksni, ka liksies, ka to ir desmit.

Kopumā saskaitīti 205 ligzdojošo putnu pāri. Tas ir mazāk nekā citus gadus otrajā uzskaitē: 2021. – 278, 2022. – 256, 2023. – 210, 2024. – 205.

Neligzdojošajiem putniem gan rekords – 2021. – 33, 2022. – 21, 2023. – 19, 2024. – 126.

Sugu skaits – 36. Vairāk bijis tikai 2022. gadā – 37.

Atpakaļceļā, braucot ar mašīnu, noignorēju ķieģeļus, ar ko allaž saraibināts Tilta / Ganību dambja / Tvaika / Duntes krustojums. Man personīgi šis krustojums vienmēr licies ļoti nepārdomāts. Jo ātrumā neko tur nevar saprast, bet vilkties nevar. Faktiski jāapstājas uz sekundēm 10, lai izpētītu visas ceļazīmes.

Tur, kā izrādās, uzlikta kamera, kas filmē tādus kā es, un pēc tam piestāda sodu. Par rīkojuma zīmes “braukt taisni” neievērošanu – 35 eiro, par ķieģeļa neievērošanu – vēl 50. Bet citādi nekas tur norobežots nav, sabiedriskā transporta “A” arī uzlikts nav, trūkst arī ceļazīmes, kas norādītu uz sabiedriskā transporta joslu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *