Skip to content

Lietotājs vulgaris

Pirms dažām dienām draugs pasūdzējās par datoru. Viņš esot pastaigājies pa elkora utml. elektropreču tirgotāju mājas lapām un visu laiku esot uzmākusies kaut kāda aplikācija ar pieprasījumu uzinstalēties. Mīļā miera labad viņš piekritis un pēc tam no datora pazuduši faili un izlekuši paziņojumi par cietā diska kļūdu. Antivīruss nosprādzis jau pirms krietna laika. Vai es nevarot paskatīties, kas tur īsti ir.

Paskatījos. Datoru okupējusi aplikācija, kura vizuāli atgādina Windows un auro par cietā diska kļūdām. Ja nebūtu savā mūžā redzējis gana daudz īstu windows kļūdu paziņojumu, varbūt arī pirmajā brīdī uzķertos. Tikai paziņojuma apakšā saitīte ar tekstu nopirkt aplikāciju, kas ar šīm nebūšanām tiktu galā.

Palaidu Safe modē CureIt, kas pēc 6.5 stundu ņemšanās no šīs aplikācijas tika vaļā. Pēc tam sāku meklēt pazudušos failus. Kā izrādījās, pietika vien ieķeksēt “show hidden files”, lai visi faili maģiskā kārtā atkal būtu savās vietās.

Vēl es īsti nesaprotu, kādēļ visparastākajam lietotājam vajag gan Star office, gan licencēto MS Office, gan OpenOffice (un *.doc faili default-ā atveras ar Wordpad). Gan Winamp, gan iTunes. Gan Winrar, gan Winzip. Gan Roxio, gan Nero. Un tā tālāk. Pilnai laimei vien Firefox un Chrome pietrūka. Toties Safari bija!

Man reizēm drusku tā kā žēl to parasto lietotāju. Piegāž datoru pilnu ar visu ko un tad… Jā, vai viņi maz pēc tam arī brīnās, ka nekas neiet, kā vajag?

1 thought on “Lietotājs vulgaris”

  1. aha, man vienam datoram, ko atnesa labot, arī bija šāda kļūda un datorā daudz nelietderīgu programmu 🙂
    šādos gadījumos žēl ne tikai datoru lietotāju, bet arī cilvēku, kuri vērš visu par labu. vismaz uz kādu laiku 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *