Skip to content

Liberālisms

Man žēl noskatīties, kā tiek novazāts jēdziens “liberālisms”. Šķiet, ka ar laiku to piemeklēs “fašisma” liktenis. Tas ir, jēdziena jaunā nozīme būs pilnīgi atšķirīga no sākotnējās.

Ja tie, kurus šodien nicinoši dēvē par liberāļiem, būtu liberāli, viņiem nekas nebūtu iebilstams pret viedokļu atšķirībām. Bet ir un kā vēl.

Tie, kuri visai agresīvi iestājas par līdztiesību, vienādām iespējām visiem, humānismu, ir nekas cits kā pseidokomunisti. Būtībā viņus tā arī vajadzētu saukt.

1 thought on “Liberālisms”

  1. Piekrītu par to, ka ar preses palīdzību ļoti daudz vārdu nozīme un būtība tiek mainīta. Spilgts piemērs, ar ilgstošu propogandu “musulmanis” tika novienādots ar “teroristu”. Jautājumā par liberalismu ir jābūt atvērtam plašākam jēdziena traktējumam, jo to nevar pētīt tikai vienā dimensijā un no vienas šķautnes skata punkta. Liberāls ir brīvs, savukārt brīvība ir visasiņainākais vārds vēsturē, tāpēc ka jebkura brīvība ir jāizcīna ar asinīm, savukārt būt patiesī liberālam var būt tikai ļoti spēcīgi cilvēki tāpēc, ka pārējie, kas ir vāji un aprobežoti, mēģinās liberālu cilvēku noēst un nonievāt ar dažādiem steriotipiem un dogmātiskiem uzskatiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *