Skip to content

Latvija lv, turpinājums

Šī gada 18.05.2015. izveidoju divus iesniegumus iestādēm un tos, manuprāt, arī nosūtīju, izmantojot Latvija.lv.

Kad šodien iegāju portālā, ievēroju, ka šie iesniegumi ir nevis pēdējo iesniegto dokumentu sadaļā, bet gan nepabeigtajos e-pakalpojumos. Vienīgā iespēja, ko man piedāvā darīt ar šiem nepabeigtajiem e-pakalpojumiem, ir “Skatīt”. Tā man atver jaunu lapu, kurā varu lasīt, kad pakalpojums uzsākts un e-pakalpojuma identifikatoru (URN:IVIS:100001:EP-EP155-V1-0-TR-xxxxx).

Sakiet, lūdzu, vai tas nozīmē, ka šie iesniegumi iestādēm tik tiešām nav nosūtījušies? Ja tā, tad ko iespējams darīt, lai tos nosūtītu? Neatradu veidu, kā tos apskatīt, rediģēt vai nosūtīt.

Atbilde

Labdien,

vispirms iesakām sazināties ar šīm iestādēm, kurām esat sūtījuši šos iesniegumus un uzjautājiet, vai viņi ir saņēmuši un reģistrējuši savā lietvedības sistēmā.
Vecie iesniegumi, kuri nebija pabeigti nebūs jums pieejami tālākai labošanai. Tādēļ jums būs jāsāk pildīt e-pakalpojums no jauna, lai iesniegtu iesniegumus.

Ar cieņu
E-pakalpojumu atbalsta dienests

Tas, ko domāju es, un uz ko es nez vai saņemšu atbildi.

Tātad jūs apgalvojiet, ka paši nespējiet saprast, vai dokuments no jūsu sistēmas ir nosūtīts, vai nē? Vai, jūsuprāt, tas ir normāli, ka nosūtītos dokumentus nevar redzēt mapē “Nosūtītie dokumenti” vai ar tml. nosaukumu? Nav runas par labošanu, bet par iespēju apskatīt, kas vispār, kam un cikos ir sūtīts. Tās visas nav sistēmas kļūdas, bet normālas portāla darbības rezultāts?

4 thoughts on “Latvija lv, turpinājums”

 1. Nu gan jau saņēmējiestādei ir jāieliek kaut kur ķeksis, ka viņi ir saņēmuši, jo tehniski aizsūtīts fails vēl nenozīmē, ka kāds to pamanīs un sāks aiztikt. Tāpēc arī latvija.lv iesaka sazināties ar iestādi, jo varbūt tantuks iesniegumu saņēma, bet aizmirsa ķeksi ielikt.

  1. Omg.
   Labi, pieņemsim, ka biznesa process tiešām ir izdomāts tik stulbs, ka bez ķeksīša tajā galā nav iespējams pateikt, vai fails ir saņemts.
   Bet Latvija.lv kā nosūtītājam taču ir jāzina, vai viņi failu ir piegādājuši adresātam. Ir jāzina! Ja tiešām šis biznesa process (pēc droši vien milzīgas analīzes) ir atzīts par optimālu, tad izeja ir vienkārši ieviest un rādīt papildus statusu “Atvērts (Ir/Nav)”. Paralēli “Nosūtīts (Ir/nav)”. Viselementārākā sistēmanalīze.

   1. Fiziski nogādāts uz saņēmēja serveriem vēl nenozīmē, ka dokuments ir saņemts no biznesa loģikas viedokļa un tiks apstrādāts. “Ķeksītis tajā galā” nav stulbi, bet gan kaut kas līdzīgs parakstam ierakstīto vēstuļu žurnālā.

 2. Šajā 15.06.2015. komentārā ir mazliet citiem vārdiem pateikts tieši tas pats kas pirmajā 10.06.2015. Nav pilnīgi nekādas pretargumentācijas uz manu iepriekšējo komentāru. Līdz ar to palieku pie katra vārda tajā, ko rakstīju iepriekš.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *