Skip to content

Laima un uzņēmumu reputācijas tops

Uzņēmumu reputācijas topa desmitajā gadskārtā pēc gada pārtraukuma atkal triumfē a/s Laima, ieņemot pārliecinošu pirmo vietu kā iedzīvotāju, tā uzņēmēju vērtējumā.

(..)

2014. gada Uzņēmumu Reputācijas Topa uzvarētāja – AS Laima, kas pēc gada pārtraukuma pārliecinoši atgriezusies līdera pozīcijās, saņemot arī balvu par augstāko reputāciju pārtikas produktu, dzērienu un tabakas ražošanas nozarē un LIAA atzinību par augstāko vērtējumu reputācijas faktorā Eksporta potenciāls.

(..)

Uzņēmumu Reputācijas Topa metodoloģiju izstrādājusi aģentūra Nords Porter Novelli sadarbībā ar Rīgas Ekonomikas augstskolas profesoru antropologu Robertu Ķīli un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS.

2014. gada 18. jūnijs 07:57, DB.

Paiet sešas dienas.

Viens no diviem: NP Foods grupas uzņēmumi, kuru vidū pazīstamākie ir Laima, Gutta un Staburadze, sekmīgi izvairās no tiesas nolēmuma par to līdzekļu apķīlāšanu izpildes vai arī lielākoties slīkst dziļā nabadzībā, – tā rāda Pietiek rīcībā nonākušie dati par finanšu līdzekļiem, ko miljonāra Daumanta Vītola (attēlā) kontrolēto uzņēmumu kontos izdevies apķīlāt mēneša laikā pēc tiesas lēmuma pieņemšanas, liekot domāt par apjomīgu finanšu shēmu īstenošanu.

(..)

Taču pārsteidzošāk ir tas, ka vairāki ievērojami rūpniecības uzņēmumi, spriežot pēc to oficiālajiem kontiem, ir izrādījušies īsti tukšinieki. Tā, piemēram, AS Gutta oficiālajos banku kontos mēneša laikā ienākuši tikai 2232 eiro, AS Staburadze – 4829 eiro, pat AS Laima – tikai 175 809 eiro (kaut jāapķīlā 1,43 miljoni eiro).

(..)

“Ir tiešām pārsteidzoši, ka Latvijas rūpniecības milži un flagmaņi ir izsūkti pliki un nabadzīgi. Pēc uzņēmuma saimnieku vaimanām var spriest, ka šīs ir tās summas, ar kurām bijis plānots samaksāt algas 1100 cilvēkiem un nodokļus. Daudz ticamāk gan izskatās, ka uzņēmumi veic nodokļu optimizācijas shēmas, kuru ietvaros uzņēmumu nauda tiek pumpēta citos ceļos, apejot Latvijas nodokļu sistēmu,” – šādu viedokli Pietiek izteica kāds aptaujātais nodokļu eksperts.

2014. gada 24. jūnijs, Pietiek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *