Skip to content

Labie darbi

Šodien saņēmu no Tautas Foruma veidotāja – redaktora n-to meilu ar lūgumu nobalsot saitā http://www.labiedarbi.lv/lv/balso_par_projektu/ par Tautas Forumu. Vēl es šodien saņēmu kādus 3 identiskus e-pastus no Ideju Foruma jeb e-bibliotēkas ar lūgumu atbalstīt viņu projektu. Nodomāju – nu gan uzcepušies!

Lai arī biju jau kkad par Tautas Forumu nobalsojis, intereses pēc apskatījos, kādi tad darbiņi patlaban ir topā. Nja. Es arī mazliet uzcepos.

Videokamera sporta portālam par 550 Ls – 1070 balsis.

Vienas kino studentes finansiāla pabalstīšana ar gandrīz 1500 Ls – 2060 balsis.

Hokeja inventāra iegāde vienai skolai (vai pieciem čaļiem, īsti nevar saprast) par 2000 Ls – 2079 balsis.

Marimbas (jūs vispār ziniet, kas tas ir?) par 2000 Ls uzdāvināšana pamatskolniecei – 2117 balsis.

Uz tā fona Tautas Forums ar jaunu lapas versiju par 975 Ls ir savācis tikai 2047 balsis.

Un Ideju foruma žurnālu ieskaņošana neredzīgiem cilvēkiem par 2000 Ls arī nav savācis neko daudz vairāk par pārējiem – 2195 balsis.

Starp citu, mācību materiāli bērniem ar īpašām vajadzībām par salīdzinoši nieka 1000 Ls nopelnījuši, manuprāt, šokējuši maz – 1071 balsi.

Manuprāt, pēdējie trīs ir pārliecinoši sakarīgākie projekti. Neredzīgajiem tie žurnāli ir ļoti, ļoti svarīgi. Jo redzīgie vizuāli var uzņemt informāciju gandrīz jebkā un jebkur. Neredzīgajiem nekādas īpašās izvēles nav, lai neteiktu vairāk.

Bērnus ar īpašajām vajadzībām tikpat kā neviens neredz un neaizstāv. Paši jau viņi sevi aizstāvēt nespēj. Šī būtu laba iespēja viņiem palīdzēt.

Tautas Forums jau ilgi darbojas uz entuziastu pleciem bez finansējuma no ārpuses. Varbūt ne vienmēr var piekrist visam viņu publicētajam, bet tur var atrast arī daudz ko vērtīgu.

Un galvenie viņu konkurenti. Studentes, kura Dievs vien zina ko darīs pēc studiju beigām, ļoti iespaidīga finansiāla pabalstīšana. Viena skolniece, kura, manuprāt, varētu izvēlēties arī lētāku instrumentu vai atrast privātu sponsoru. Un daži hokejisti, kuri, atvainojos, bet arī mierīgi varētu nodarboties ar lētāku sporta veidu. Draugu gan viņiem laikam daudz…

Balsošana neko nemaksā, ja vien ir profils draugos.

2 thoughts on “Labie darbi”

  1. 6 reizes nobalsoju par žurnālu “Putni dabā”. Esmu sajūsmā par šo žurnālu, tikai žēl, ka tas ir nonācis neapskaužamā stāvoklī.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *