Skip to content

Kur pavadīt brīvo laiku Rīgā? 1975

Agrāk mājās mums bija vairākas grāmatiņas ar noderīgiem telefona numuriem, adresēm, sabiedriskā transporta maršrutiem un citu informāciju. Ar laiku šī informācija novecoja. Piemēram, uz mūsu dzīvokli regulāri zvanīja, lai parunātos ar aptieku.

Laika gaitā grāmatiņas tika izmestas ārā, bet viena vēl aiztaupījusies, ko tagad varēju pašķirstīt.

Kopumā, es teikšu, zelta dzīve! Tik daudz iespēju! Visādi klubi, muzeji, restorāni, bibliotēkas, teātri, kinoteātri, koncertzāles! Labi, nav jau tā, ka tagad kaut kas no uzskatītā nemaz vairs nebūtu. Tomēr izmaiņas ir diezgan lielas.

Nosaukumu maiņas būtu sīkums. Nav vairs visādu Ļeņina memoriālo muzeju, KP CK nelegālās preses muzeju utml. Man pie sevis pat radās jautājums, diez, vai Vairai Vīķei Freibergai neiedalīja dzīvokli, kur agrāk atradies Andreja Upīša memoriālais muzejs? Bet diemžēl nē, par kaunu latviešiem kolaboracionista Upīša memoriālais muzejs pastāv joprojām.

Par restorāniem man grūti ko pateikt, varbūt kāds vēl saglabājies līdz mūsdienām, bet vairums noteikti nē.

Bijis ļoti daudz kinoteātru. Protams, to izzušana ir tikai likumsakarīga, tomēr interesanti paskatīties, kur tie kādreiz atradušies. Līdzīgi ir ar bibliotēkām. Bet tur ievēroju ne tikai adrešu maiņu, bet arī darba laiku.

Lūk, Latvijas PSR Viļa Lāča valsts bibliotēka Krišjāņa Barona ielā 14, tel. 287611. Tās literatūras lasītāju zāles darba laiks – jūlijā un augustā atvērta piemdienās, trešdienās, piektdienās no 14:00 līdz 22:00, bet otrdienās, ceturtdienās, sestdienās – no 10:00 līdz 17:00. Pārējos mēnešos lasītava atvērta katru dienu no 10:00 līdz 22:00, bet svētdienās no 10:00 līdz 17:00. Tas nozīmē, martā tās būtu 67 stundas nedēļā. Salīdzināsim ar mūsdienu LNB: pirmdien, svētdien slēgts, otrdien-piektdien 11:00-20:00, sestdien 10:00-18:00. Kopā 44 stundas nedēļā jeb aptuveni par trešdaļu mazāk.

Saglabājušies gandrīz visi parki. Pils dārzs vairs nav pieejams, Saules dārzs arī īsti vairs nav ne šis, ne tas. Lucavsala nākusi klāt.

Grāmatiņu ārā nemetīšu. Žēl, ka tik plāna.

2 thoughts on “Kur pavadīt brīvo laiku Rīgā? 1975”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *