Skip to content

Kosmētiskais spirts

Reiz gāju pa Ziedoņdārzu. Uz soliņa bija atplīsis, pēc visa spriežot, bezpajumtnieks alkoholiķis un tam blakus mētājās trīs zaļganas pudelītes. Negāju, protams, pētīt, bet nodomāju – diez, ko viņš tur sadzēries? Kādu sevišķi lētu alkoholu plastmasas pudelītēs?

Pēc dažiem mēnešiem, pieturā stāvot, palūkojos veikala skatlogā un atpazinu tajā agrāk redzēto pudelīti. Par akcijas cenu!

LSM nesen bija pievērsušies tēmas izpētei un secinājuši, ka šādus dzērienus apkārtnē lietojot masveidīgi, jo šņabis esot vājāks un dārgāks. Apspriedušies arī ar ārstu par iespējamo alkohola izstrādājuma aizliegšanu, bet atsaucību nav guvuši. Aizliegs vienu izstrādājumu, pirks citu.

6 thoughts on “Kosmētiskais spirts”

  1. Lai tak cilvēkiem tiek viņu vienīgais prieks! Žēl vai? Ar šiem neviens nenodzeras. Šos sāk dzert tad, kad atpakaļceļa principā vairs nav.

    1. Principā arī es tā uzskatu. Vienīgais, par ko man šaubas, vai tajos šķidrumos nav kas tik ļoti indīgs, ka īsā laikā neatgriezeniski sabojātu to lietotāju veselību. To regulēt ar normatīvajiem aktiem diez vai ir iespējams, jo tā vispār nav pārtika. Savukārt ārstēšanas izdevumi ir uz visa medicīnas budžeta pleciem. Vai tikai lētāk beigu beigās nebūtu šos brīnumus aizliegt.

  2. nekad man nav bijis tik slikti, kā JaunajāGadā viens pats izdzēru 0,5 LB džinu smalkā pudelē, ēdamais bij kā pie latviešiem vispārpilnīgs.. no rīta miru nost. par ko stāsts-…. aizvakar eksperimentā paņēmu 2 pudeles ar tā saucamo kosmētisko spirtu ar labu ēdamo, nākamā dienā darbā svaigs kā gurķītis. secinājums- LB produkcija ir daudz indīgāka nekā kosmētikas spirts.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *