Skip to content

Klejojums atmiņās par S.Kalnietes nesenajiem solījumiem un darbiem

Ja tā padomāju, atceros, ka pirms laba laika S.Kalniete pieslējās Jaunajam laikam. Nekas prātā paliekošs no viņas tolaik izdarītā nav palicis, bet pagājušajās Saeimas vēlēšanās Kalniete tika bīdīta kā JL kandidāte prezidenta amatam. Nekas no tā nesanāca, jo partijas, kuras krāpās vēlēšanās, kopumā sev iepirka vairāk par 50 mandātiem Saeimā, bet tas tā.

Kādu laiciņu vēlāk S.Kalniete kopā ar domu biedriem, to skaitā K.Šadurski un I.Čepāni no JL frakcijas atšķēlās un izveidoja savu “Pilsoniskās savienības” pulciņu. No JL līdz šim PS atšķīrusies vien ar to, ka vārdos un darbos ir tuvāki valdošajai koalīcijai. Piemēram, kad vajadzēja iet pie V.Zatlera visām partijām solīties un parakstīt diezgan ūdeņainu un bezjēdzīgu papīru, ka “tiks iecelts KNAB priekšnieks un ka Latvijai vajag ņemt aizdevumu”, PS kopā ar ZZS, TP, LPP/LC un TB/LNNK to parakstīja, bet JL nē. Tas notika 10. decembrī. Nu, mīļās partijas, kurš no zoodārzniekiem šodien 27.01. ir KNAB priekšnieks?

Atšķelšanās sakarā toreiz JL pa-(uz)metējiem tika pārmests, ka viņi esot solījušies baznīcā frakcijas pamešanas gadījumā nolikt deputātu mandātus. To neizdarīja pilnīgi neviens un pēc garākas apstākļu noskaidrošanas tika secināts, ka faktiski to solījies darīt vienīgi K.Šadurskis. Nezinu, kurš no JL elektorāta paturēja prātā, kurš tad konkrēti no deputātiem bija apsolījis nolikt mandātu un kurš nē. Es nē.

Starp citu, par K.Šadurski runājot, kādu laiku viņš uzturēja arī savu blogu iekš diena.lv. Nu jau stipri ilgu laiku neko vairs nav rakstījis. Domājams, viņam apnicis, ka pie rakstu komentāriem lasītāji vienmēr atceras pajautāt, kad tiks izpildīts baznīcā dotais zvērests un nolikts Saeimas deputāta mandāts. Nāk prātā arī dzirdēta atsauksme, ka pie K.Šadurska pirms dažiem gadiem RTU lekcijās esot bijis interesanti , bet iemācījies kaut ko esot tikai retais.

Bet, atgriežoties pie S.Kalnietes, uzskatāmu pretrunu starp viņas teikto un darīto piefiksējis J.Domburs. Pirms apmēram gada S.Kalniete esot stingri apgalvojusi, ka Eiropas parlamenta vēlēšanās vairs nestartēs. Un kas notiek tagad?

No vienas puses es gribētu, lai cilvēki par viņu balso un aizsūta emigrācijā uz Eiropas parlamentu. Tad vismaz Latvijā būtu par vienu apnicīgu solītāju – nedarītāju mazāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *