Skip to content

Kāpēc partijām jāsadarbojas ar Rīgas Līgu?

Rīgas pēdējo daudz-gadu drausmīgā pārvaldība ir veicinājusi pašorganizēšanos un apkaimju grupu jeb Rīgas Apkaimju alianses izveidi. Loģiskā kārtā alianses biedri redz efektīvākas iespējas realizēt savus sapņus par labāku Rīgu, piedaloties pašvaldības vēlēšanās. Savu partiju alianse neveido, vismaz pagaidām nē. Toties tā nākusi klajā ar aicinājumu Rīgas Domes opozīcijā esošās partijas vienoties par kopēju sarakstu vēlēšanām, kā arī iekļaut tajā partijām nepiedrošus pilsoniskos aktīvistus, respektīvi, viņus pašus.

Kāpēc partijām tas būtu jāuztver nopietni?

Rīgas Apkaimju alianses biedri ir cilvēki, kuri vislabāk zina Rīgas sasāpējušās problēmas un viņiem ir arī samērā konkrētas vīzijas, kā tās risināt. Ar savu kompetenci viņi ir vairākas reizes pārāki par politisko partiju biedriem. Tas liekas neticami? Bet tā ir! Papētiet, kā runā politiķi, kuri kandidē uz vietu Rīgas domē un kā sociālajos tīklos par problēmām un to iespējamajiem risinājumiem runā Rīgas Apkaimju alianses biedri, piemēram, Alija Turlaja, Māris Jonovs, Kaspars Spunde vai Rita Eva Našeniece. Politiķi bez (milzīga) finansējuma lāgā negrib un nemaz neprot panākt uzlabojumus Rīgā.

Bet partiju biedriem nav par ko apvainoties. Ir vienkārši jāizmanto radusies situācija sev par labu. Nezinu, kā ar apvienošanos vienā kopējā blokā sanāks, visdrīzāk jau tas tomēr neizdosies. Varbūt būs vairāki mazi bloki. Lai vai kā, tā nav liela nelaime.

Partijām vai to apvienībām gluži vienkārši vajag strādāt kopā ar Rīgas Apkaimju alianses biedriem! Nevis vienkārši iekļaut sarakstā, bet reāli strādāt ar viņiem kopā pie vēlēšanu programmas. Citu tik kompetentu un savā ziņā arī populāru cilvēku Rīgā gluži vienkārši nav. Tā partija vai partiju apvienība, kurai pirmajai izdosies ar kādu vai kādiem no šiem biedriem vienoties, būs ieguvusi lielu priekšrocību attiecībā pret konkurentiem. Varētu beidzot izveidot konkrētus un sakarīgus vēlēšanu solījumus. Varētu ar darbiem (iekļaušanu sarakstā) parādīt, ka partiju interesē ne jau vara, bet tik tiešām labāka Rīga rīdziniekiem. Galu galā šie kompetentie speciālisti neaizietu pie konkurentiem vai nedibinātu paši savu partiju, kurai būtu pilnīgi reāls potenciāls nosūtīt opozīcijā esošo pozīciju vai atstāt aiz borta esošo opozīciju.

Vēlēšanu sarakstos esošo cilvēku lielāko daļu vēlētāji lielākoties tāpat nezina un nepazīst. Labāk izbrīvēt dažas vietiņas cilvēkiem, kuri ir gan nedaudz populāri, gan arī apliecinājuši savu kompetenci. Nav jau īsti ko zaudēt, var tikai iegūt.

Atruna – neesmu nekā saistīts ne ar Rīgas Līgu, ne Rīgas Apkaimju aliansi, nevienu no manis nosauktajiem biedriem neesmu pat saticis un nebūt neapsolu savu balsi partijai, kura ar Rīgas Līgu sadarbosies.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *