Skip to content

Kāpēc man ir kauns par LIKTA un vairumu Saeimas deputātu

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA), kas pārstāv vairāk nekā 80 IKT nozares darba devējus, aicina Saeimu neapstiprināt Darba likuma grozījumus piedāvātajā redakcijā, darba devējam aizliedzot pieprasīt konkrētas svešvalodas prasmi.

“Laikā, kad Latvijas uzņēmējiem ir jācenšas palielināt sava efektivitāte un konkurētspēja ne tikai lokāli, bet arī starptautiskā līmenī, šādi nepamatoti ierosinājumi var tikai samazināt Latvijas darba devēju spēju konkurēt starpvalstu tirgū, tie palielinās administratīvos izdevumus, kā arī samazinās ekonomisko aktivitāti valstī,” uzskata LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Avots: http://bizness.delfi.lv/viedokli/likta-aicina-saeimu-neatbalstit-grozijumus-darba-likuma.d?id=42362692

Grozījumi Darba likumā paredz precizēt darba līguma regulējumu un noteikt, ka darba līgumā neietver pienākumu darbiniekam pārvaldīt konkrētu svešvalodu, ja tā nav nepieciešama darba pienākumu veikšanai, kā arī aizliedz norādīt konkrētas svešvalodas prasmi darba sludinājumā, izņemot gadījumus, kad tā pamatoti nepieciešama darba pienākumu veikšanai.

Piemēram, Lietuvā un Igaunijā darba tiesībās šādas pretdiskriminācijas normas ir iestrādātas jau pirms vairākiem gadiem un tās sekmīgi darbojas.

Avots: http://www.visulatvijai.lv/news.php?readmore=1156320247

Un lūk arī sekas:

Saeima ceturtdien otrajā lasījumā neatbalstīja priekšlikumu grozījumiem Darba likumā vairs neparedzēt uzdot darbiniekam pārvaldīt svešvalodu, kas nav nepieciešama konkrētu darba pienākumu veikšanai.Vienlaikus deputāti akceptēja priekšlikumu, kas paredz darba sludinājumos aizliegts prasīt konkrētas svešvalodas prasmes, ja to zināšanas nav pamatotas.
Ieceri darba līgumos neparedzēt prasību ierakstīt konkrētu svešvalodu zināšanas, pat ja tās nav vajadzīgas darba pienākumu veikšanai, atbalstīja 41 deputāts no “Vienotības”, Zaļo un zemnieku savienības, Nacionālās apvienības un neatkarīgo deputātu frakcijām, kā arī Daina Kazāka un Valdis Liepiņš (RP). Pret šo priekšlikumu bija vairums Reformu partijas un “Saskaņas centra” frakciju deputāti.

Atturējās deputāti Solvita Āboltiņa (V), Jānis Klaužs (ZZS), Jānis Lāčplēsis (V) un Juris Viļums (RP), savukārt nebalsoja Dzintars Ābiķis, Aleksejs Loskutovs, Andrejs Judins (visi V), Andrejs Elksniņš (SC), neatkarīgo deputātu grupas pārstāvis Viktors Valainis un Valdis Zatlers (RP).

Manuprāt, nonsenss. Priekš kam darba devējam vajag prasīt no darbinieka īpašas valodu prasmes, ja darbā viņam tās nav nepieciešamas? Igauņi un lietuvieši draudzējas ar galvu. Bet mums gan laikam vairums deputātu un daļa uzņēmēju acīmredzot ir politkorekti kosmopolīti, kuri latvieši ir vien pārpratuma pēc. Kauns.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *