Skip to content

Kāpēc jāiet uz referendumu?

Īsā atbilde ir pretjautājums – Tu vēlies, lai Latvija neatgriezeniski kļūst par Krievijas sastāvdaļu? Nē? Tad ej un paraksties Pret.

Kādēļ tad īsti Latvija kļūs par Krievijas sastāvdaļu un pie tam vēl neatgriezeniski?

Viens no Kremļa politikas uzdevumiem līdzīgi kā Hitleram savulaik ir apvienot krievvalodīgos. Tas nekas, ja tu esi ukrainis, baltkrievs vai čečens. Kremlim ir ērtāk, ka tu esi krievs, krievvalodīgais, jo tad Kremlim ir morālas tiesības bāzt savu trekno pirkstu lietās, kuras uz to neattiecas.

Piemēram, nesen Krievijas ārlietu ministrs izteicās, ka referendums Latvijā ir izpausme tieksmei pēc taisnīguma. Ārlietu ministrija paziņoja, ka tā nav viņa darīšana. Iedomājieties, cik ļoti par pilnu tiktu ņemts mūsu Ārlietu ministrijas paziņojums, ja Latvijā krievu valoda būtu ar oficiālu statusu?

Tas arī ir svarīgākais iemesls, kādēļ ir jāiet uz referendumu pat, ja praktisku rezultātu krieviem sasniegt ir bezcerīgi. Mūsu Ārlietu ministrijai vēlāk būs ļoti sarežģīti, praktiski neiespējami iebilst dažādiem Kremļa meliem par demokrātijas trūkumu un krievvalodīgo apspiešanu. Tiks izdarīts mežonīgs presings, lai krievu valodai piešķirtu vismaz minoritātes valodas statusu un lai piešķir pilsonību visiem nepilsoņiem. Ļoti iespējams, ka tas tiks arī panākts. Rīkot kārtējo referendumu, lai neļautu krieviem to un šito, un vēl to, un vēl šito, būs dārgi, nogurdinoši un daudziem tas šķitīs bezjēdzīgi. Labāk mīļā miera labad būs piekāpties okupantiem vēlreiz un atkal vēlreiz.

Mūsdienās Kremlim nav lielas jēgas fiziski iekarot Latviju. Radīsies postījumi, būs liels nesmukums, konflikts ar NATO, iespējama izslēgšana no visādām organizācijām, nu, kam tas vajadzīgs? Tas pats efekts tiktu panākts, iestutējot Latvijā Kremlim lojālu valdību. Tālākais – salikt padomēs savus cilvēkus, nodot NATO slepenu informāciju Kremlim un piegriezt skābekli latviešu kultūrai būtu tīrie nieki. Uz tā fona pat pilnīgs sīkums ir Ušakova vēlme atjaunot carisko Uzvaras kolonnu Rīgas centrā. Ja masveidā tiks naturalizēti esošie nepilsoņi, no SC valdībā izvairīties būs ļoti, ļoti sarežģīti.

Savulaik vairāki simti tūkstošu cilvēku ir miruši par Latviju. Viņi būtu laimīgi, ja varētu piedalīties referendumā. Un tādus, kas neiet, viņi par latviešiem diez vai uzskatītu.

Tags:

1 thought on “Kāpēc jāiet uz referendumu?”

  1. Pingback: Referendums. Personīgais viedoklis – Stacija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *