Skip to content

Kādēļ atlaida Ēlerti un Dālderi?

Kad Žaneta Jaunzeme-Grende pieņēma lēmumu atbrīvot no darba savus padomniekus – bijušos kultūras ministrus no Vienotības, nesapratu kādēļ. Bet te nu Dāvis Stalts no NA visu pakāpeniski sāk stāstīt:

Kultūras ministrija nebija kaulēšanās objekts. Varētu pat teikt – izņemot NA, par to interesi neizrādīja neviena cita partija. Protams, ZRP (tagad RP) bija vēlme atstāt NA tikai ar vienu ministriju, tā teikt, “priecājaties, ka vispār esat tikuši valdībā”.

KM struktūra lielā mērā ir palikusi Tautas partijas veidota un attīstīta. Ne Dālderis, ne Ēlerte neaizrāvās ar mēģinājumiem Augeja staļļus izmēzt, kas zināmā mērā būtu diezgan pašnāvnieciski. Labāk lai to izdara kāds cits.

Un vēl.

Kultūras nozarēs jau labu laiku valda uzskats, ka Akcīzes nodoklim jātiek iezīmētam un jāienāk KKF, kas ievērojami uzlabotu situāciju Latvijas kultūras dzīvē visās jomās. (..) Taču – kas pašreiz notiek šajā situācijā? KM jau vairākkārtīgi ir dabūjusi atbildi gan no FM, gan ministru prezidenta, ka akcīzes nodoklis nevar tikt iezīmēts un arī netiks, turpretī premjerministra padomnieki Ints Dālderis un Sarmīte Ēlerte sarunās ar kultūras cilvēkiem ( ne Kultūras ministri!) min akcīzes iezīmēšanu kā iespējamu. Šajā kontekstā nu Žaneta Jaunzeme-Grende kopā ar visu Nacionālo apvienību nonāk ļoti interesantā situācijā – mēs ejam lūgt to, ko dabūt nevaram, ko zina gan Dālderis, gan Ēlerte, aizmuguriski kultūras cilvēkiem solot pretējo.

Par to un pārējo šeit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *