Skip to content

Kā Vienotība pārtop Komunistiskajā partijā jeb sitīsim stukačus

Cilvēks konstatē balsu pirkšanas gadījumus, ziņo par to Drošības policijai, stāsta masu medijiem un, lūk, ar šo rīcību viņš neesot ievērojis Vienotības ētikas kodeksu, tādēļ ir izslēdzams no partijas.

Dažas dienas pēc 12.Saeimas vēlēšanām vispirms „Vienotības” iekšējā sarakstē, bet vēlāk arī publiski Juris Vidiņš pauda aizdomas par masveidā notikušu vēlētāju uzpirkšanu Latgalē par labu tobrīd vēl Saeimas frakcijas vadītāja amatā esošajam Dzintaram Zaķim.

Pēc Vidiņa iesnieguma par šīm aizdomām kriminālprocesu sāka arī Drošības policija.

(..)

Tomēr „Vienotības” Rēzeknes nodaļa novembrī sapulcē nosprieda, ka Vidiņš, komentējot medijiem iespējamo balsu pirkšanu un vēršoties Drošības policijā, esot pārkāpis vairākus partijas ētikas kodeksa pantus.

Tāpēc nodaļa nolēma lūgt Ētikas komisijai „izskatīt Vidiņa neētisko rīcību par nepatiesu ziņu sniegšanu, kas grauj partijas prestižu, kā arī iespējamību Vidiņam būt par „Vienotības” biedru.”

(..)

Tomēr „Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa klāsta, ka Rēzeknes nodaļai ir tiesības vērsties Ētikas komisijā, jo nekas demokrātiskāks nemaz neesot iespējams – tie ir cilvēki, kuri vislabāk redz, kas notiek reģionā. Viņa arī piekrīt, ka Vidiņš nereti patiešām graujot partijas prestižu.

(..)

„Es jau domāju, ka man partijas valde izteiks pateicību, ka esmu atmaskojis balsu pircēju, palūgšu Ētikas komisijai, lai man izsaka pateicību par viena nozieguma atklāšanu,” sacīja Vidiņš.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *