Skip to content

Kā izvēlējos, par ko balsot 2020.08.29. Rīgas domes vēlēšanās

Arī es plānoju piedalīties šīs nedēļas Rīgas domes vēlēšanās. Šoreiz man izvēli veikt bija sarežģītāk nekā citus gadus, jo nu bija patiešām grūti izvēlēties “mazāko ļaunumu”. Kā es to izdarīju?

Pirmkārt, atmetu Saskaņu un GKR, kas atbildīgi par līdz šim ievārīto.

Otrkārt, atmetu sevišķi krieviskos sarakstus un tos, kuri 5% barjeru, visticamāk, nepārvarētu.

Treškārt, aplūkoju pārpalikušo sarakstu kandidātus. Atmetu sarakstus, kuros nebija neviena kandidāta, par kuru man šķistu, ka viņš spētu produktīvi strādāt pilsētas iedzīvotāju interesēs.

Ceturtkārt, vēlreiz aplūkoju pārpalikušo sarakstu kandidātus un atmetu sarakstus, kuros bija personas, kuras man noteikti negribētos redzēt Rīgas domē.

Tā kā visi saraksti jau bija atmesti, tad, piektkārt, atsāku pētīt, kurā sarakstā personu, par kuru kompetenci un nākotnes darbībām man ir spēcīgas šaubas, skaits ir mazāks. Tā nonācu pie viena saraksta.

Saraksta nosaukumu neatklāšu. Kauns, ziniet.

P.S. JKP izmetu mazliet atšķirīgu iemeslu dēļ. Pirmkārt, viņi torpedēja ideju iet latviskajiem sarakstiem kopā. Otrkārt, citējuJKP bija teju vienīgā, kura neaicināja nepartejiskos pilsoniskos aktīvistus savā sarakstā.

P.P.S. NA neizvēlējos. Ne tikai, bet arī populistiskās un nepārdomātās pretputnu programmas dēļ.

3 thoughts on “Kā izvēlējos, par ko balsot 2020.08.29. Rīgas domes vēlēšanās”

  1. Es vispirms atmetu sarakstus (apvienojot, pirmkārt un otrkārt), pēc tam palasīju atlikušo programmas. Man ir saraksts. Ar saimnieciskām personālijām ir kā ir. Būs vēl jāpapēta, lai gan lielu jēgu neredzu.

    1. Es arī palasīju programmas, bet tad nonācu pie iemesliem, par kuriem pirmīt piemirsu pastāstīt vairāk, bet nu esmu pievienojis ierakstam.

  2. Es izlasīju visu partiju programmas, skaidri zinot, ka par lielāko daļu pat neapsveru domu, ka varētu balsot. Tad vēlreiz pārlasīju to 2 vai 3 partiju, par kurām vēl svārstījos, programmas. Visgrūtāk bija izdomāt, kam +, ko svītrot.
    Kopumā gan šīs ir vēlēšanas, kurām vislaicīgāk sanāca sagatavoties. Parasti pēdējā naktī par šo lauzu galvu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *