Skip to content

Jauna koncertzāle Rīgā – partiju solījumi

Ir tāds pēdējā laikā piemirsts projekts kā koncertzāle uz AB dambja. Kāpēc rakstu „ir” nevis „bija”? Tāpēc, ka koncertzāles projekts ir tikai apturēts un iesaldēts nevis atcelts pavisam.

Ielūkojos Rīgas pašvaldībai reģistrēto deputātu kandidātu programmās. Koncertzāle bija pieminēta četrās no divpadsmit programmām.

Visskaidrāk savus nodomus ir uzrakstījuši

Politisko partiju apvienība “Saskaņas Centrs”, Partija “Gods kalpot Rīgai”:

Notiks rekonstrukcijas darbi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, VEF kultūras pilī un Kongresu namā, kur tiks ierīkota jauna multifunkcionāla Rīgas koncertzāle.

Vienotība raksta šādi:

Līdz Latvijas simtgadei Rīgā būs jauna koncertzāle, Laikmetīgās mākslas muzejs un paplašināta Mežaparka estrāde.

Programmā nav skaidrs, kas domāts ar koncertzāli, bet Vienotības mājas lapā zem programmas ir pievienots komentārs:

Rekonstruējot Kongresu namu par koncertzāli un rekonstruējot piemērotu ēku par Laikmetīgās mākslas muzeju.

Latvijas Zaļā partija raksta:

Rīgā Dziesmusvētki būs katru gadu! Šeit būvēs laikmetīgās mākslas muzeju un mūsdienīgu koncertzāli.

Kas ar to domāts, man nav skaidrs. Aizrakstīju e-pastu ar jautājumu, vai ar to domāts projekts uz AB dambja. Ja saņemšu atbildi, publicēšu. Īpaši gan to negaidu, jo skaidri zinu, ka par šo partiju nebalsošu.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”:

Sadarbībā ar valdību un uzņēmējiem Rīgā taps Modernās mākslas muzejs, jauna koncertzāle, stadions, vieglatlētikas manēža.

Vispirms es šo ziņu 11.04. izlasīju VL! mājas lapā. Pievienoju savu komentāru, starp citu, pašu pirmo, nepamanīt grūti:

Jauna koncertzāle?
Kur konkrēti? Taču ne jau tas pats projekts uz AB dambja? Vai tomēr?
Šis ir ļoti svarīgs jautājums, lūdzu neignorējiet.

Nekādas atbildes reakcijas.

15.04. aizrakstīju Ievai Holmai VL!, izmantojot viņu lapas vēstuļu sistēmu, šo pašu jautājumu mazliet citādāk pārfrazētu. Tieši Ievai, jo viņa bija šo programmu publicējusi mājas lapā. Pat norādīju savu telefona numuru, ja nu cilvēkam negribas tērēt laiku, e-pastus rakstot.

Nekādas atbildes reakcijas.

Loģiskākais man šķita jautājumu uzdot Baibai Brokai, bet VL! mājas lapā neatradu viņas kontaktus. Tā nu 17.04. aizsūtīju e-pastu Jānim Iesalniekam no VL! ar šo pašu jautājumu un lūgumu to pāradresēt cilvēkam, kurš uz to sniegs atbildi. Tajā pašā dienā Jānis atbildēja, ka pārsūtījis e-pastu Ievai Holmai un Baibai Brokai.

Pagāja dažas dienas, joprojām nekādas atbildes reakcijas.

Ņēmu talkā twitter, atradu Ievas un Baibas kontus, un 22.04. nosūtīju ziņu:

@BaibaBroka @IevaHolma NA 4000 zīmju programmā Rīgai solīts uzcelt jaunu koncertzāli. Vai ar to domāts projekts uz AB dambja?

Atbildes reakcija, kā, iespējams, variet nojaust, pilnīgi nekāda.

Iespējamie iemesli, kādēļ NA ignorē šo, manuprāt, ļoti vienkāršo jautājumu:

  • ierakstījuši programmā paši nezin ko,
  • nopietnas problēmas komunikācijā ar vēlētājiem,
  • kauns atzīties vai samelot.

Ja NA piepeši „pamodīsies”, atbildi publicēšu. Tikai es personīgi par NA diez ko balsot vairs negribu. Partija būtībā ir grupa iedzīvotāju interešu pārstāvniecībai. Ja grupa nespēj komunicēt ar tiem, kurus tā pārstāv, tad demokrātiskā valsts iekārtā tas nav normāli.

Es vēl labi atceros, kā tēvzemieši pirms vairākiem gadiem šo projektu atbalstīja ar savām balsīm. Lai arī tagadējie NA ļoti atšķiras no toreizējiem tēvzemiešiem, man nav pamata domāt, ka laika gaitā partijas nostāja būtu mainījusies.

Interesanti, ka toreiz SC balsoja pret koncertzāli, bet laika gaitā viņiem ir piepulcējies bariņš toreizējo koncertzāles atbalstītāju: Aina Krūkle, Andris Ameriks, Andrejs Požarnovs (bijušais tēvzemietis, starp citu), Mihails Gavrilovs, Sarmīte Pīka, Juris Zaķis. Par koncertzāli balsoja arī tagad kandidējošie sociāldemokrāti Andrejs Vilks un Jānis Dinevičs.

2 thoughts on “Jauna koncertzāle Rīgā – partiju solījumi”

  1. Iedzīvotāju interešu pārstāvniecības darba grupa varbūt mēģina izveidot jaunas dažādu atsevišķo darbu grupu apakšgrupas un viņiem vienkārši it nemaz nav laika!

    1. Var jau būt.
      Rīt būšot 17os iespēja uzdot savu jautājumu klātienē. Es, protams, ļoti vēlos kavēt darbu un testies cauri pusrīgai, lai tikai varētu dzīvē uzdot jautājumu, uz kuru šamajiem slinkums atbildēt ēpastiski vai telefoniski. Latviski runājot, tas sucks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *