Skip to content

Viena no pēdējā laikā daudz kaitinošām lietām ir mazliet histēriskā brēkšana, ka Latvijas iedzīvotāju skaits samazinās un ka nekādi, nu, pavisam nekādi nevarēs iztikt bez viesstrādniekiem. Visiem šiem speciālistu viedokļiem ir kas kopīgs – viņi nepamato, kādēļ tad tieši iedzīvotāju skaita samazinājums ir tāda traģēdija un kādēļ bez viesstrādniekiem te būs Hirosima vai Nagasaki.

Interesanti, kā Igaunija spēj dzīvot ar saviem ~1’350’000 gab.? Latvija ar tik mazu iedzīvotāju skaitu droši vien būtu jau beigusi eksistēt.

Es to redzu visai vienkārši. Jo mazāk iedzīvotāju, jo mazāk ienākumu no dažādu veidu nodokļiem gan pašas valsts aparāta vajadzībām (t.sk. medicīna, policija utt.), gan pensijām, bērnu pabalstiem utml. Turklāt pasaulē, īpaši Latvijā par normu tiek uzskatīta nemitīga ekonomikas izaugsme. Ja diezgan mistiski aprēķinātais cipariņš ar nosaukumu IKP gadu no gada nepaliek lielāks, tas tiek uztverts kā kaut kas šausmīgs. Realitātē tas vienkārši nozīmē, ka tu rīt nevarēsi tērēt vairāk kā šodien. Un par to arī visa panika.

Jā, protams, pēc n gadiem salīdzinoši nelielam skaitam iedzīvotāju nāksies maksāt lielas sociālās iemaksas, lai daudzie pensionāri varētu kaut kā eksistēt. Bet tas ir normāli! Kaut kādā brīdī tam tik un tā būtu jānotiek. Par to nav ko krist panikā, tam vienkārši ir jābūt gataviem. Imigrācija nevar būt ilgtermiņa risinājums tik un tā, jo Latvijas teritorija nav bezgalīgi liela un tā nespēs izturēt nemitīgu populācijas pavairošanos. Visiem vienkārši nebūs kur dzīvot.

Ja ir vēl kādi iemesli, kuru dēļ iedzīvotāju skaita kritums ir šausmīga traģēdija un kādēļ bez imigrantiem nu nekādi, lūdzu padalieties ar tiem.

4 thoughts on “Izmirstam”

    1. Kāpēc tieši 70 un ne vairāk un ne mazāk? Uz kādiem aprēķiniem šis cipars balstās? Ir pētīta citu valstu pieredze? Vai arī vienkārši trūkst argumentu?

  1. “salīdzinoši nelielam skaitam iedzīvotāju nāksies maksāt lielas sociālās iemaksas, lai daudzie pensionāri varētu kaut kā eksistēt”, Vispār jau tā nav normāla situācija, ka “valsts” pēkšņi saprot, ka viss ir irsā, tā bija plānota rīcība, lai tā notiktu, ne tā?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *