Skip to content

Investīcijas

Šodien palūkojos, cik lieli ir depozīta procenti svedbankā. Viņiem esot īpaša likme, turklāt tā kā esmu zelta klients, mana likme būtu 1.6%, noguldot 500 Ls uz 1 gadu. Gada laikā es nopelnītu veselus 8 latus.

Citadelē es neesmu zelta klients, bet tur man dotu 1.8%. Tas jau būtu par veselu latu vairāk.

Kaut viņi aizrītos ar saviem ubaga grašiem…

Parēķināsim, cik izdevīgi ir investēt degvielā. Neta ārēs ne bez pūlēm, bet tomēr izdevās atrast 95. benzīna cenu 2011. gada janvārī – January 2011 was EUR 1,190.48 (LVL 836.67) per 1,000 liters (avots).

Šodien esot sists degvielas rekords, proti 95. vienubrīd esot maksājis 1.029 Ls litrā.

Pieņemot, ka cena janvārī nozīmē 15. janvāri un ka cena visu šo laiku paaugstinājusies vienmērīgi, ieguvu, ka gada likme 95. benzīnam bijusi 19.5%. Vairāk nekā desmit reizes izdevīgāk nekā turēt naudiņu depozītā.

Jāatrisina vienīgi jautājums par neuzkrītošu beznīna iepirkšanu (piemēram, braukājam uz staķiku n-tās reizes dienā un ietecinām bākas saturu cisternās mājas pagrabā). Legāli pārdot ietaupīto benzīnu varētu būt ļoti sarežģīti, akcīzes prece taču, pie tam vēl ļoti labi uzliesmojoša. Kaut gan – var tomēr mēģināt legalizēties, pārdot nelegāli vai lietot mantu paša vajadzībām.

Pieņemot, ka cisterna mums jau ir un ka uzglabāšana mums neko nemaksā, ieguldot 500 Ls pēc gada mūsu ietaupītais benža, ja saglabāsies līdzšinējās tendences, maksās jau 1.23 Ls litrā. Ja tic masu medijos rakstītajam, tad varētu būt gan 1.40-1.50 Ls, gan arī 3 Ls litrā.

Kas par peļņu! Kur man tā cisterna?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *