Skip to content

Inteliģentā VL! čakarēšana

Ja gribi iebāzt politiskajam oponentam pačakarēt dzīvi, var viņu apmelot masu medijos, var saukt par radikālu ekstrēmistu, var norādīt uz pagātnes kļūdām, var norādīt uz milzīgām kredītsaistībām utml.

Šķirstot ziņas, iekrita acī pēdējam laikam neraksturīgi inteliģents “čakarēšanas” mēģinājums. Diemžēl to veicis SC pret VL! nevis otrādi.

Apvienība “Saskaņas centrs” (SC) pauž sašutumu un pieprasa nacionālajai apvienībai VL-TB/LNNK paskaidrot tās biedra Jāņa Iesalnieka izteikumus sociālajā tīklā “Twitter”, kur viņš jautā, “kāpēc būtu jāņem vērā šeit nelikumīgi ieradušos kolonistu balsis”. SC arī aicina pārējās partijas, kas iekļuvušas jaunajā parlamentā, norobežoties no VL-TB/LNNK aicināšanas valdībā.

SC līderis, Rīgas mērs Nils Ušakovs ir nosūtījis oficiālu vēstuli nacionālās apvienības vadītājam Raivim Dzintaram, kurā jautā, vai Iesalnieka izteikumi saskan ar nacionālās apvienības pozīciju. “Vai nacionālā apvienība uzskata, ka viena trešdaļa valsts iedzīvotāji ir šeit nelikumīgi ieradušies kolonisti? Kā Nacionālā apvienība plāno noteikt, kurš no Latvijas Republikas pilsoņiem ir nelikumīgs kolonists? Kādi pasākumi un rīcība tiek plānota no Nacionālās apvienības puses, ja apvienība tiek iekļauta valdības sastāvā?” jautā SC.

Tāpat Ušakovs vēlas uzzināt, kādas aktivitātes VL-TB/LNNK plāno Iesalnieka izteikuma sakarā.

SC lūdz nacionālo apvienību nekavējoties sniegt atbildes uz uzdotajiem jautājumiem un paust viedokli par VL-TBB/LNNK plāniem un prioritātēm iespējamam darbam valdībā.

Vienlaicīgi apvienība SC aicina pārējās politiskās partijas “pievērst uzmanību Nacionālās apvienības izteikumiem, kas robežojas ar klaju necieņu pret lielu Latvijā dzīvojošu sabiedrības daļu, naida kurināšanu un etnisko draudu izteikšanu”.

Lūk, tā vajag mācēt.VL! tagad patērēs ne mazums laika, sacerot atbildi, kas neapdraudēs viņu uzņemšanu koalīcijā un arī neaizvainos viņu elektorātu.

Man personīgi vienmēr VL! un citās latviešu partijās ir pietrūcis tieši šāds inteliģents dzīves čakarēšanas veids. Tam pašam SC pirms vēlēšanām līdzīga stila jautājumus varēja adresēt kaut katru dienu. Vai kāds to darīja? Kaut kā nepamanīju.

Šis ir tipisks piemērs, kad SC pamana skabargu otra acī, bet baļķi savējā neredz. Tāpat šādā veidā tiek veicināta uzskatu šķelšanās starp latviskajām partijām. Stils kaut kā ļoti atgādina Krievijas pēdējos desmit gados piekopto politiku.

Nu, iesperiet taču vienreiz pa to baļķi SC acī! Vai tiešām ir tik grūti regulāri pārskatīt neskaitāmo SC biedru izteikumus un pieprasīt par tiem oficiālus skaidrojumus, pie reizes izsūtot relīzi masu medijiem?

Daži materiāli iedvesmai:

Aizturēts Saskaņas centra biedrs, “antifašists”, kurš apķēpājis ebreju kapus, bet vainu gribējis uzvelt latviešiem

Maskavas namā Rīgā apspriež “receptes” krievu valodas ietekmes palielināšanai

Urbanovičs: Latvijā notiek aparteīds, krievi tiek apsaukāti un tikai Saskaņas centra spēkos ir šo nežēlīgo rīcību pārtraukt

2 thoughts on “Inteliģentā VL! čakarēšana”

  1. peec mums jau pazistamajiem sausaa lietiskuma principiem, es VL vietaa SC aizsutitu partijas programmu ar statutiem un isu piebildi- visa informacija ir pieejama seit. Un neietu saceret nekadu atbildes vestuli.

    1. Ja ar spēcīgu vēstuli var atstāt savu pēdu masu medijos, tad gan tā jāraksta. VL! nemaz tik daudz iespēju tikt pie vārda nav. Tagad gan masu mediji vairāk ar viņiem runā, bet pirms tikšanas apvienošanās ar tēvzemiešiem un tikšanas Saeimā viņus vairāk vai mazāk ignorēja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *