Skip to content

Informācijas ekspansija internetā

Reizēm es iedomājos, kas internetā notiks pēc, teiksim, gadiem 10. Ja patlaban, ierakstot google, vārdu “sekss”, tiek paziņots par 1 140 000 rezultātiem, cik rezultātu būs vēlāk? Un kā tajā jūklī varēs atrast tieši to, kas vajadzīgs? Jau šobrīd ar to ir problēmas. Informācijas daudzums internetā pieaug nežēlīgi straujos tempos. Būs nepieciešama efektīva šķirošanas sistēma, kuras algoritmu pagaidām nestādos priekšā. Un kas notiks, kad internets vienreiz būs piegāzts līdz malām un uz katru meklējumu tiks atgriezti vairāki simti miljonu rezultātu? Vai kādam tas viss vēl būs vajadzīgs?

Tags:

3 thoughts on “Informācijas ekspansija internetā”

  1. Ja runā par to pašu google, tad jau tagad jaunie meklēšanas rezultāti nomaina vecos (attiecīgi jaunajiem ir priekšroka pār vecajiem). Nu būs vēl 3 mijardi rezultātu… tāpat jau neviens nemeklē informāciju kādā 345.lapā… Pie tam vecie projekti pazūd, līdz arī tajos publicētā informācija pazūd pakāpeniski.

  2. Tas principā iezīmē vēl vienu problēmu. Cik jaudīgam jābūt meklētājam, lai tas spētu tikt galā ar 3 miljardiem rezultātu un atlasīt jaunākos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *