Skip to content

Grāmata – Gūtenmorgens

Gūtenmorgenam esmu redzējis divas vai trīs filmiņas. Nepatika, nespēju saprast, kas tas par sviestu. Nemaz nezināju, ka tās balstītas uz Māra Bērziņa grāmatas stāstiem. Kad ieraudzīju to bibliotēkā, nolēmu iepazīties ar domu, ka grāmata droši vien ir labāka.

Īsi sakot, fufeļstāstiņi. Gūtenmorgens ir mazliet dīvains vīrietis ar tikpat dīvainiem draugiem un paziņām. Iecienīta viņu nodarbe ir dzert alu.

Grāmata sastāv no aptuveni 50 īsiem stāstiņiem, lielākā daļa no tiem divas mazas lappusītes gari. Lielākā daļa stāstu ir neticami vai pat fantastiski. Daļa stāstu ir arī mazliet smieklīgi. Savā starpā stāsti nav saistīti. Ir arī vienkāršas, bet mazliet abstraktas ilustrācijas.

Ja nu galīgi neko gudru un nopietnu lasīt negribas, tad var dot šai grāmatai iespēju. Bet neko daudz varbūt gaidīt nevajadzētu.

Subjektīvais baudījums 7/10. Un, jā, grāmata tiešām patika daudz vairāk nekā redzētās filmiņas.

5 thoughts on “Grāmata – Gūtenmorgens”

  1. Kur redzēji tās filmiņas? Protams, neskaitot to, kas 18. novembrī tika rādīta LTV1, jo tā ir no jaunāka Gūtenmorgena stāsta, no grāmatas, kas drīzumā kaut kad iznāks 🙂

    1. Es atkal tieši jaunāko neesmu redzējis. Pārējās kaut kad sen atpakaļ dažādos pasākumos, kur visādas filmas rādas bez maksas. Kādreiz bija laiks uz tādiem iet 🙂

    1. Ja kādreiz “Svina garšu” atradīšu bibliotēkā, tad arī noteikti izlasīšu. Līdz šim nav bijusi, bet vienmēr jau atrodas kaut kas cits.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *