Skip to content

Gandrīz smieklīgi

Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks aizved uz veļas mazgātavu drēbes. Ar dienesta auto, par kura izmantošanu un uzturēšanu maksāju es, tu un citi Latvijas nodokļu maksātāji. Tur kāds pamana Drošības policijas automašīnu pie veļas mazgātavas un sāk to fotografēt. Drošības policijas priekšnieks pamet uz letes atnesto netīro veļu ar visām kvītīm un teciņiem pazūd aiz stūra cerībā, ka neviens viņu neatpazīs. Pilns stāsts.

Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis arī spārda. Saskaņā ar Maizīša oficiāli parakstītu skaidrojumu, piemēram, ziņas par SAB preses sekretāri esot valsts noslēpums, kaut šīs pašas ziņas ir brīvi pieejamas SAB interneta mājas lapā.

(..) Pietiek vēlējās no (SAB direktora Jāņa) Maizīša saņemt arī atbildi uz jautājumu: “Kādām vajadzībām SAB ir nepieciešama štata vieta – preses sekretārs, ja SAB pieprasa mediju ar sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem pie SAB “vērsties Iesniegumu likuma noteiktajā kārtībā un formā”?”

Uz šo jautājumu SAB direktora oficiālā atbilde atkal bija īsa: “Saskaņā ar Satversmes aizsardzības biroja 11.panta otro daļu, informācija par SAB iekšējo struktūru netiek sniegta.” Kāpēc tādā gadījumā SAB šādu slepenu informāciju publisko savā mājas lapā, Maizītis nespēja paskaidrot.

Un vēl. Jāņa Maizīša vadītajam SAB tiek pieprasīts noskaidrot, kā Vienotības Dzintars Zaķis ticis pie valsts noslēpuma. To, ka tas tā ir noticis, netieši apliecinājis pats Dzintars Zaķis pa televizoru izsakoties, ka viņš zinot, kādēļ Baibai Brokai nav piešķirta pielaide valsts noslēpumam. SAB atbilde izskatās pat mazliet sirreāla.

“SAB rīcībā nav faktu vai pierādījumu, ka Zaķa kungs patiešām zinātu konkrētā lēmuma saturu. Ja Jūsu rīcībā ir fakti, kas nepārprotami norāda, ka Dzintara Zaķa rīcībā ir prettiesiski nonākusi valsts noslēpumu saturoša informācija, lūdzam Jūs šādas ziņas sniegt Satversmes aizsardzības birojam vai vērsties Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrā,” skan Maizīša oficiālā atbilde.

 

Latvijā ir (tikai) trīs lielas drošības iestādes. SAB, Drošības policija un Militārās izlūkošanas un drošības dienests. Par pēdējo tikpat kā nekas nav dzirdēts, jādomā, viņu specifiskās darbības dēļ.

1 thought on “Gandrīz smieklīgi”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *