Skip to content

Galdpašiņš

Neesmu cilvēks, kuram sevišķi patīk visādas ķēdes lietas, piemēram, lasīt latviešu grāmatas novembrī (netīšām izlasīju, pēc tam atcerējos, ka tāda akcija bija un tagad nezinu, ko iesākt) utt. Bet šis likās interesanti.

Beidzot es arī pateikšu kāda ir mana doma – katram cilvēkam, kas izlasīs šo ir izaicinājums no manis ielikt fotogrāfiju kā izskatās viņa galds, kad no rīta, dienā vai vienalga kad atstāj to. Es domāju, ka citiem būtu interesanti ieraudzīt daļu no cilvēka dzīves, kura blogu lasa vai seko Instagramā, vai jebkādā citā sociālajā tīklā, kur var ielikt foto. Vēl jaukāk, ja zem savādākā shelfie cilvēki uzrakstītu savus secinājumus, novērojumus neņemot vērā neko citu(rakstīšanas stilu, iepriekš uzzināto utt.) kā tikai fotogrāfiju.

Galds man paliels un uz tā regulāri vietu atrod arī priekšmeti, kuri nav mani vai kurus es tur neesmu novietojis. Galdu bildēju tādu, kāds tas ir, neko nepiepušķojot un neņemot nost, lai interesantāk.

Rakstāmgalds

 1. šodienas spontāns pirkums – mandarīni,
 2. trīs čeki, no kuriem viens gaida rindā uz miskasti, bet divi uz ierakstīšanu ekselī. Jā, es rakstu izdevumus ekselī, jo citādi man pārāk grūti orientēties savās finanšu plūsmās,
 3. vaska sveces galiņš,
 4. dekoratīva pūcīte ar iebūvētu sniegputeni virs Sagrada familia bazilikas modeļa,
 5. mazliet durstīga auga sastāvdaļa, nepateikšu kāda tieši,
 6. šķiltavas (svecei),
 7. nelietoti ausu tīrāmie kociņi,
 8. monitora pults,
 9. Grieķijas divēriks, nesen pirmo reizi dabūju tādu apskatīt un nolēmu paglabāt. Ja nu viņus tomēr no eiro zonas izmet?
 10. USB datora pults, ar kuru iespējams kustināt kursoru, pagriezt skaņu datoram skaļāk, klusāk, ieslēgt winampu utt. Latvijā tādu mantu veikalos neesmu redzējis. Ideja lieliska, bet dizainiskā realizācija briesmīga, bieži nospiežas blakus pogas,
 11. tumbiņa no 5.1 sistēmas, kuru savulaik jaunu veikalā iegādājos par 35 Ls un tikai tagad saprotu, cik lēti tas bijis,
 12. strādājoša pele,
 13. nestrādājoša pele jaunās paaudzes pētīt-prieka vajadzību apmierināšanai,
 14. tukša krūze,
 15. monitors ar iebūvētu tv-tuneri. Var pat redzēt manu iemīļoto ekrāntapeti (tas ir, nekādu). Ekrāna augšdaļā atrodas RocketDock josla, bez kuras man ikdienā būtu ļoti neērti,
 16. auskari,
 17. zobu bakstāmais,
 18. izrakstīta koka lapsas figūriņa,
 19. veca debetkarte, kalpo par grāmatzīmi,
 20. AA baterija, laikam tukša,
 21. divi AA akumulatori, laikam pilni,
 22. USB pults uztvērējs. Ievēroju, ka trūkst USB pagarinātājs, atkal būs nonācis aizgaldē,
 23. aploksne ar čekiem EDS-am,
 24. sojas gabaliņu receptes uzmetums. Pirmo reizi improvizējot sanāca ļoti labi, bet pēc tam tā arī vairs nav izdevies atkārtot. Jāsāk vismaz mēģinājumus pierakstīt,
 25. Lato Lapsas Razbainieku salas,
 26. e-pasta izdruka domāta Būvniecības ABC, lai protas pieņemt atpakaļ maisītāju ražotāja garantijas ietvaros.
 27. Collins Bird Guide,
 28. Kena Vilbera Visaptverošā teorija,
 29. Daniela Goulmena Destruktīvās emocijas,
 30. E-maksimas čeks,
 31. Andra Caunes Rīgas Ziemeļu priekšpilsēta,
 32. informatīva lapele no izstādes Barselonā,
 33. galda hokeja statīva montāžas un lietošanas pamācība,
 34. e-pasta izdruka, kas apliecina statīva pirkumu,
 35. čeks, kas apliecina galda hokeja un statīva pirkumu,
 36. galda hokeja lietošanas instrukcija,
 37. Ievas Poles Sarunas ar Māru Ķimeli, starp citu, interesanta grāmata. Tiesa, pārējās pieminētās arī ir tādas pašas,
 38. Nokia E51. Joprojām lietoju šo arhaisko telefona aparātu un ar nemieru sirdī domāju par nestundu, kad būšu spiests to mainīt pret ko jaunāku un modernāku,
 39. pavisam aizmirsu. Klaviatūra ar vairākām apzināti izravētām pogām, lai nemaisa drukāšanas procesā.

Tas arī viss. Laipni aicinu šo rindu lasītāju dalīties arī ar savu galdpašiņu.

5 thoughts on “Galdpašiņš”

 1. Pirms vairākiem mēnešiem arī domāju par šādu stafeti, jo vienmēr interesējis tas, kas darās uz citu cilvēku galdiem. (Daudz ko var secināt par cilvēku.)
  Katrā ziņā šīs nedēļas laikā pacentīšos blogā atrādīt arī savu rakstāmgaldu.

  1. Pa veselu nedēļu tev būs pulka laika sagatavoties un kompromitējošus priekšmetus no galda novākt :). Bet tas būtu forši jebkurā gadījumā.

 2. Pingback: Galds | Poga

 3. Ja īsi aprakstīt novērojumus, tad sanāk tā:
  Aplūkojot kopskatā, var teikt, ka cilvēks ir atbildīgs, ciest nevar nekārtību, bet ir slinks uz kārtošanu(tā nav vienmēr). Patīk visu atlikt uz to “lielo dienu”. Man šķiet, ka ļoti raksturīga doma ir – pats galvenais, lai ērti.
  Ļoti izbrīnija izņemtie taustiņi no klaviatūras. Tas liecina, ka cilvēkam patīk izteikt savu nevis citu viedokli. Pārliecināts par saviem principiem.

  1. Šitais ir apbrīnojami precīzi. Ja nu vienīgi par tādu “lielo dienu” es pat nedomāju. To esošo priekšmetu izkārtojumu es uztveru kā visai maigu nekārtību.
   Es par tavu galdu neko neuzrakstīju, jo neko īsti nesapratu. Man tur prasītos plašāka bilde. Bet tā kā tādas nav, tad jādomā, ka galds, iespējams, ir visai neliels, kā arī tu esi cilvēks ar izteiktu vajadzību pēc personīgā privātuma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *