Skip to content

Diskriminācija

Šodien delfos mani īpaši uzrunāja veselas divas ziņas.

Pirmā: Norvēģu ministre dzimumu līdztiesības dēl karadienestā vēlas iesaukt sievietes. Lūk, to es saprotu. Tā vienreiz ir īsta cīņa par dzimumu līdztiesību! Nezinu, kāda armija ir Norvēģijā, bet vismaz mūsu valstiņā kādu laiku atpakaļ izdevīgāk bija piedzimt par sievieti, ja nevēlējies, lai tev armijā atsistu aknas.

Visas tās runas par dzimuma līdztiesību līdz šim vienmēr bija aprobežojušās ar dažādu formu “atkal mūs – sievietes – apbižo!” Besī man tas laukā. Vai nu tad tiešām ir cīņa par reālu līdztiesību vai arī skaidri to nosauc par sieviešu mēģinājumu labākajā gadījumā panākt līdztiesību. Sliktākajā un, izskatās, izplatītākajā variantā – mēģinājums uzkāpt vīriešiem uz galvas. Pamatojoties ar ko? Protams, ar diskriminējošo faktu, ka viņas ir sievietes. Līdztiesība? Khm. Tad, kad es vairs TV neredzēšu nevienu dzimumu stereotipu atainojošu reklāmu, kad vīrieši pa ielām staigās arī svārkos, platformenēs un lietos make-up, kad sievietes arī nesīs smagumus un strādās melnos darbus būvniecībā un kad neviens tam nepievērsīs īpašu uzmanību, tad arī būs līdztiesība.

Otrā: 2010. gadā notiks pirmās Vispasaules jaunatnes olimpiskās spēles. Cik skaisti! Jaunatnes olimpiskās spēles. Bet kāpēc ne senioru?

Īpaši daudz par jaunības kultu runāt nemēdz. Bet tāds nenoliedzami pastāv. Darbā tiek dota priekšroka jauniešiem, vecums, kad drīkst balsot, ir samazinājies, cilvēki ātrāk mēdz zaudēt nevainību un visiem tas liekas normāli, jaunatnes balss tiek respektēta aizvien vairāk utt. Agrāk tā nebija. Negribu teikt, ka tas ir slikti, ka tā nevajag un ka agrāk bija labāk. Bet gribu teikt, ka tas ir diskriminējoši. Ja šī tendence neapstāsies, pēc 5 gadiem es jutīšos kā pensionārs, kam dzīve jau ir beigusies. Bet man taču būs tikai 28 gadi! Dzīves vidējais ilgums ir vismaz divas reizes lielāks. Tad kā sanāk – pilnvērtīgi es varu dzīvot tikai no kādiem 12 – 25 gadiem? Pēc tam mani darbā pieņems negribīgāk, jaunatne uz mani patiešām skatīsies kā uz teju vai nejēgu pensionāru utt. Man tas būtu vajadzīgs?

Mans ierosinājums – paralēli izveidot olimpiskās spēles senioriem, teiksim, cilvēkiem no 50 gadiem uz augšu. Citādi sanāk kaut kā negodīgi?

8354131892090600-1.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *