Skip to content

Dažos vārdos par apollo.lv tagadējo un betas versiju

Tiek salīdzināta apollo.lv vecā versija ar jauno – izstrādē esošo. Raksts pods.lv testa pasākuma ietvaros.

Vispirms atklāšu, ka apollo iemaldos ļoti reti, priekšroku dodot delfiem. Galvenie iemesli ir divi – rakstu izkārtojums un rakstu tematika.

Pirmkārt, man nepatīk lielas bildes. Es no ziņām sagaidu informāciju nevis izklaidi. Attēli ir laba lieta, bet, ja tos bagātīgi saliek pirmajā lapā, viss ielādējas lēnāk un kļūst mazāk pārskatāms. Man vairāk patīk meklēt informāciju vienā tematiskā blokā saliktos virsrakstos. Apollo betas versijā lielu vietu aizņem fotogrāfijas. Daudz kur ir, manuprāt, nejēdzīgi lieli rakstu virsraksti uz diemžēl, diemžēl stipri vājas tematikas rakstiem. Konkrēti šobrīd tur atrodas:

  • Akmens tilta balstā ieskrien pasažieru kuģītis (Nu un tad? Ja es ar mašīnu letāli notriekšu cilvēku, kas ir daudz svarīgāk, mani ziņu pirmajā lapā neliks, visticamāk, mani vispār ziņās nepieminēs)
  • Šlesers: LDz atbalsts Rīgas «Dinamo» ir investīcijas biznesā (Pašsaprotams teikums. Kas tad vispār ir reklāma, ja ne investīcija? Šlesers nepasaka neko jaunu vai saistošu)
  • Zīle: rosinātā nodokļu politika ir maiga pret bagātākajiem (Kārtējais relatīvais viedoklis. Vienmēr būs cilvēki, kas uzskatīs, ka nodokļu politika pret kādu ir pārāk maiga. Nu un tad, ka šoreiz tā domā Zīle?)
  • Apdraudēta medikamentu piegāde arī aptiekām (Un ar šo apollo mums vēlas pavēstīt, ka rīt vai parīt aptieku bizness apstāsies? Jā, ļoti ticami…)
  • Dzavetjēri apmierināts ar 75 no 90 spēles minūtēm (Nu un tad? Galvenais, manuprāt, sportā ir rezultāts, par kuru te nekas nav rakstīts, nevis jaunizcepta trenera viedoklis)

Un tie ir galvenie virsraksti! No tā var padomāt, ka Latvijā šodien pilnīgi nekas nav noticis, ja reiz jāraksta ziņas par tādām muļķībām.

Salīdzinot ar esošo versiju, diemžēl pazuduši rakstu sadalījums pa blokiem, piemēram, “Latvijā”, “Sports” utt. Tā vietā rakstiem pieliktas klāt bildītes un parādījušies lielāki virsraksti, kas komplektā aizņem daudz vairāk vietas, bet nebūt nav informatīvāki.

Ļoti pozitīva pārmaiņa ir atjauninātā portāla augšdaļa, kas jaunajā versijā aizņem mazāk vietas, bet ir informatīvi bagātāka.

Nav īsti pārdomāti Apollo video virsraksti, kuriem var redzēt tikai pašu sākumu. Ko jums izsaka “Skolu dzīv…” vai “Tapis vide…”? Man neko. Turklāt video es personīgi labprātāk redzētu kaut kur otrajā vai trešajā slejā virzienā no augšas uz leju, jo mani tie neinteresē. Tomēr tas gan ir subjektīvi, jo mani neinteresē arī “dzeltenās ziņas” ar bildītēm, kas atrodas vidējā joslā, un arī tās es labprātāk redzētu mazākā apjomā vai kaut kur tālāk no acīm.

Ļoti derīgi būtu pastiept garāku Jaunāko ziņu sleju. Šobrīd tur ir 6 ziņas. Lai no slejas būtu kāda jēga, portāls jāatjaunina apmēram reizi pusstundā. Vai arī regulāri jāklikšķina uz “vairāk”, kas nav diez cik ērti.

Pārējais ir tādi sīkumi, piemēram, TV programmai derētu atrasties virs kinoteātru piedāvājuma, jo pirmais interesēs vairāk cilvēkus.

Kopumā esošajā izpildījumā ar esošo rakstu tematiku, apollo viesošos nelabprāt. Bet, kas nepatīk man, iespējams patiks kādam citam :).

3 thoughts on “Dažos vārdos par apollo.lv tagadējo un betas versiju”

  1. Pingback: Apollo beta testi | Pods.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *