Skip to content

Ministriju likvidēšana – ierosinājumi

Nesen ziņās varēja lasīt, ka Birkavs rosina laist bezalgas atvaļinājumos 80% valsts pārvaldē strādājošos, līdz kādam valstī būs skaidrs ko darīt. Šķēle rosināja ļaut uzņēmējiem maksāt nodokļus eiro. Tāpat arī netrūkst speciālistu, kuri regulāri klāsta, ka lats nekavējoties jādevalvē. Un tā tālāk. Ziniet, ja jau visi, tad es arī varu nākt klajā ar savu personīgo viedokli par taupīšanu.

1) Likvidēt valsts prezidentu prezidenta amatu. Tāpēc, ka tad mēs visi riskējam, ka uz četriem gadiem par tautas priekšstāvi ievēlēs cilvēku, par kuru mums vēlāk būs liels kauns.

2) Aizsardzības ministrijai un visām tās padotības iestādēm pieprasīt finansējumu no NATO vai ES. Ja nedod, vienkārši aizklapēt visus šos pasākumus ciet. Diez vai Latvijas aizsardzība ar diviem helikopteriem ir daudz spēcīgāka nekā ja šo helikopteru nav vispār.

3) Likvidēt Bērnu un ģimenes lietu ministriju. Vai tas, ka šī ministrija eksistē, ģimenēm dod kādu labumu? Kaut kā nejūt. Būtu labāk tā vietā mazāk kūluši salmus par bērnu pēršanas nenepieciešamību un pielikuši kaut santīmu pie minimālā bērnu pabalsta.

4) Likvidēt Ārlietu ministriju. Būtībā Ārlietu ministrija ir neko neražojošs kantoris, kurā sanāk cilvēki, spriedelē, sūta vēstules citām tamlīdzīgām iestādēm visā pasaulē, un braukā komandējumos. Nu, kāda man – vienkāršam iedzīvotājam jēga no tā, ka manas valsts ārlietu ministrs aizbrauks parunāties par, teiksim, situāciju Irākā ar Mjanmas ārlietu ministru vai prezidentu? Un, ja arī tiks spriests, piemēram, ar ASV prezidentu par Krievijas nedraudzīgo politiku pret Baltijas valstīm? Ko tas mainīs? Tāpat šo lielvalstu pārstāvji sačuposies savā starpā, gardi nosmiesies un risinās savas problēmas, lieki neņemot mūs galvā. Labāk klapējam to cirku ciet un miers!

5) Atteikties no Ekonomikas ministrijas. Vai tiešām, lai panāktu taupīgu saimniekošanu valstī, ir vajadzīga vesela ministrija? Un, ja arī ir, tad ar ko tā nodarbojusies treknajos gados? Skaidrs, ka ar bezjēdzībām. Nu tad – nost bez diskusijām!

6) Likvidēt Iekšlietu ministriju. Ja jau tiek atlaisti policisti un ugunsdzēsēji, ko tad tie tie atlikušie lai dara – pušu plēšas resursu trūkuma un lielā darba apjoma dēļ? Tad jau labāk lai katrs Latvijas iedzīvotājs nopērk sev gāzes baloniņu, ugunsdzēšamo aparātu un apkārt kaut staigā ar Kalašņikova automātu uz krūtīm, ja jūtas tik ļoti apdraudēts.

Bez tam, pie reizes vajadzētu legalizēt arī narkotiku tirdzniecību un aplikt narkotikas ar paprāvu akcīzes nodokli. Tik un tā narkotikas tiek pārdotas visos pakšos. Tad kāpēc šo rūpalu nelegalizēt un neiekasēt par to smuku naudiņu? Tas esot kaitīgi? Nu bet, sorry – neviens taču nespiež narkotikas pirkt un lietot! Katra paša brīva izvēle.

8) Likvidēt izglītības un zinātnes ministriju. Lai bērnu vecāki par izglītību maksā paši, lai sūta bērnus privātskolās un lai skolotāji apvienojas kooperatīvos un dibina privātās izglītības iestādes. Dārgi? Varbūt, bet ir krīze un valsts liekus izdevumus šobrīd nevar atļauties. Bērni nekad nav lēts prieks un ar to vecākiem vajadzēja rēķināties. Savukārt zinātnieki lai savus izgudrojumus pārdod vai ievieš ražošanā un pelna naudu tādā veidā. Ja viņi to nespēj – tad šie zinātnieki nodarbojas ar muļķībām un līdz ar to vispār nav vajadzīgi.

9) Likvidēt Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātu. Elektroniskās pārvaldes ieviešanai vajag atsevišķu sekretariātu? Nosaukums vien tāds, ka atcerēties normālam cilvēkam to nav iespējams. Un ko tad tie sekretariāta darboņi dara? Vadus velk no Saeimas un Ministru kabinetu, vai? Gribētu redzēt. Ja reiz kādai iestādei to elektronisko pārvaldi vajag, lai pati arī tiek galā. Par saviem, sev iedalītajiem līdzekļiem no valsts budžeta.

10) Likvidēt Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātu. Iedomājieties – mēs visi maksājam par to, lai kāds mistisks kantoris rūpētos par sabiedrības integrāciju! Vai tiešām viņi iedomājas, ka mēs visi gribam būt integrēti kaut kādā līdz ar to mākslīgā veidojumā, ko dēvēs par sabiedrību? Es personīgi neesmu nekāds integrālis, ja viņi to vēl nav pamanījuši. Turklāt, paskatoties uz krievvalodīgo diasporu Latvijas teritorijā, īpaši devītajā maijā, liekas, ka minētais kantoris līdz šim nodarbojies tieši ar pretējo. Ja kāds gribēs integrēties, tad viņš to darīs arī bez jebkāda kantora ieteikumiem vai mudinājumiem.

11) Likvidēt Kultūras ministriju. Atsakoties no jaunbūvējamajiem objektiem vien, mēs iegūtu milzīgu ietaupījumu. Turklāt kultūra ir tāda nozare, kurai jāspēj izdzīvot pašai. Ja reiz mākslinieks ražo tik nekvalitatīvus izstrādājumus, ka tos neviens negrib pirkt, tad kādēļ viņu atbalstīt? Līdzīgi arī ar muzejiem un bibliotēkām – ja reiz tie paši nespēj nodrošināt savu pastāvēšanu, tad tas nozīmē, ka sabiedrības vairākumam tie nav vajadzīgi. Tādēļ mākslīgi tos uzturēt pie dzīvības ir lieki.

12) Likvidēt Labklājības ministriju. Pats nosaukums jau liek par šo iestādi smieties. Kāda tur vēl labklājība? Lai tie bezdarbnieki izbeidz vienreiz parazitēt uz valsts rēķina un iet strādāt! Ziniet, kādas iestādes ir šīs ministrijas pakļautībā? Lūk dažas no tām: Sociālās integrācijas valsts aģentūra, Tehnisko palīglīdzekļu centrs, Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija, VSIA “Šampētera nams” u.c. Ar ko šie kantori nodarbojas, man nudien nav skaidrs. Noteikti tos iespējams likvidēt, funkcijas nododot privātajiem uzņēmējiem. Turklāt visu veidu pensijas nepieciešams samazināt par 100 %. Ja reiz cilvēki neko nav iekrājuši un treknajos gados izšķērdīgi dzīvojuši – paši vainīgi! Rezultātā atbrīvosies prāvi līdzekļi no sociālā budžeta. Tad arī VSAA varēs likvidēt un Labklājības ministrija dabiskā kārtā kļūs lieka.

13) Likvidēt Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju. Lai pašvaldības ar savām lietām nodarbojas pašas. Nevajag mums birokrātisku iestādi, kas visu mēģina diktēt un regulēt pēc sava prāta. Lai šīs ministrijas vīri un sievas iet laukos strādāt paši, lai ķeras pie dakšām un reāli ar darbiem ne runām veicina reģionālo attīstību!

14) Likvidēt Tieslietu ministriju. Tiesāšanās, kā daudziem zināms, ir stipri dārgs process. Tad kur tā nauda, kas tiesām tiek samaksāta, beigās paliek? Kāpēc tās pašas nevar par to sevi uzturēt? Galu galā – tiesu sistēmai jābūt neatkarīgai, tātad arī no valsts budžeta un iespējamajām politiskajām spēlītēm ministru kabinetā. Ja tiesas nespēj savilkt galus kopā, lai strādā intensīvāk nevis kā tagad – vienu prāvu izvelk pat vairāku gadu garumā.

15) Likvidēt Satiksmes ministriju. Ceļus, pastu, dzelzceļu un visu pārējo nepieciešams nodot privātajiem investoriem, respektīvi, privatizēt. Valstij nav jāuzņemas liekas rūpes par jautājumiem, kuros var efektīvi darboties arī privātais kapitāls. Brīvais tirgus visu noregulēs pats no sevis.

16) Likvidēt Veselības ministriju. Man kaut kā līdz šim likās, ka veselība ir daļa no labklājības, bet tā laikam nav vis. Lūk, vajagot atsevišķu iestādi, kas lobētu valsts slimnīcu un poliklīniku intereses. Bet es uzskatu, ka nevajag! Lai ar to nodarbojas privātie uzņēmēji! Tik un tā pacienti ārstiem dod kukuļus, līdz ar to daudz dārgāks šis prieks diez vai paliktu. Ja nu kāds nevar atļauties slimot, tad lai mirst nost un Dievs ar viņu! Kāpēc valstij viņš būtu jāglābj?

17) Likvidēt Zemkopības ministriju. Zemnieks ir kā privāts uzņēmējs. Ja reiz viņš nespēj tikt galā ar saviem traktoriem un kredītiem, tad viņš ir neveiksminieks un pelnījis bankrotēt. Nekādai ministrijai viņš nav jāglābj. Lai pats ar sevi tiek galā.

18) Likvidēt Vides ministriju. Tieši pārspīlētās rūpes par vidi ir bremzējušas privāto uzņēmēju iniciatīvu attīstīt uzņēmējdarbību dažādās zonās, kur esot putnu ligzdas, dabas liegumi, kaut kādas tur kāpas utml. Priekš kam to visu vajag mākslīgi aizsargāt? Uzņēmējs tak nav stulbs un, ja kaut kas patiešām tik ļoti vērtīgs tajās dabas teritorijās būs, viņš tak to neies ļaunprātīgi nopostīt! Vairāk paļauties uz cilvēku veselo saprātu vajag!

19) Visbeidzot es ieteiktu likvidēt arī Finanšu ministriju. Ja reiz valsts visu ieņemto naudu spēj tik vien kā nelietderīgi iztērēt dažādu ministriju uzturēšanai, tad nav vajadzīgi valstij nekādi ienākumi. Lai nodokļos samaksātā nauda paliek privātpersonu un uzņēmēju rīcībā. Un nebūs nekādas plēšanās ap budžetu, netiks represēti godīgie uzņēmēji, tiks veicināts patēriņš utt.

20) Un tagad pastāstiet man, kāda velna pēc Latvijā pēc šīm reformām vēl būs vajadzīgs Ministru kabinets…

1 thought on “Ministriju likvidēšana – ierosinājumi”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *