Skip to content

Circeņi

Nejauši intenetā uzgāju dziesmas vārdus Circenīša ziemassvētkiem. Gribēju atrast oriģinālo Aspazijas dzejoli, bet neizdevās, varbūt internetā tāda nav, vai arī ir ar citu nosaukumu, vai arī pilnībā sakrīt ar dziesmu vārdiem.

Izlasīju dziesmu vārdus un galīgi samulsu. Tas dzejolis taču ir dziļi traģisks. Paredzēts sievietei, precīzāk klusai sievietes balsij. Tā nav nekāda ziemassvētku dziesmiņa zēnu korim ar pavadījumu. Manas dziļi personīgās izjūtas ir, ka atdot šo dzejoli zēnu korim ir izvarošana. Pavadījumu vajag iespējami klusu vai vispār nevajag. Varbūt tā pat ir nelaime, ka Paulam melodija izdevusies tik skaista, jo dziesmu salīdzinoši bieži izpilda, kas savukārt nozīmē briesmīgu kvalitāti.

Kādu brīdi pameklēju caurulē sev pieņemamu izpildījumu, bet tā arī neatradu. Nav brīnums, ka šo dzejoli pamanīju tikai šodien.

Un vispār man pareizi šķiet šo gadu saukt nevis par Raiņa un Aspazijas gadu, bet gan Aspazijas un Raiņa gadu.

Bet viss sākās ar to, ka gribēju kaut ko uzzināt par circeņiem.

Tags:

3 thoughts on “Circeņi”

  1. Jā, dīvaini mums sanāk ar tām dziesmām. Dziesma par puisīti, kam nav ko ēst, tiek korī dziedāta Ziemsvētkos, savukārt gabals par to, kā viens dzērājs brauc uz Kurzemi pēc līgavas, ir nokļuvis gluži vai nacionālās himnas statusā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *