Skip to content

Baltie kāzu baloži

Šodien pagāju garām veikalam, uz kura durvīm bija lieliem burtiem rakstīts “Baloži jūsu kāzām”. Tas kaut ko atsauca atmiņā…

Nesen uz AB dambja ievēroju traucamies deviņas automašīnas. Protams, tur ir ķieģelis un braukt nemaz nedrīkst, bet to jau neviens neievēro. Automašīnās bija jaunais pāris un kāzu viesi. Īpašu uzmanību viņiem nepievērsu, vien kādā brīdī ievēroju, ka debesīs paceļas divi balti baloži. Abi aiztraucās augstu debesīs – viens mazliet vairāk pa kreisi, otrs pa labi. Pēc kādām desmit minūtēm pārdesmit metrus no manis tieši blakus diviem vīriešiem piezemējās viens no šiem baltajiem dekoratīvajiem putniem. Virs baloža laidelējās vārna un sudrabkaija. Abi šie putni ēd praktiski visu, kas kustas un arī vairs nekustas, to skaitā baloža gaļu, ja kāds līķis gadās pa ceļam. Vārnām vēl arī ir raksturīgi piepalīdzēt tizlākām dzīvām radībām ceļā uz aizsauli. Protams, cilvēku tuvumā gan vārna, gan kaija nedevās knābāt balodi, bet gan aizlaidās mazliet tālāk, lai novērotu situāciju. Tikmēr balodis tizli trīcēja, tirināja savu balto kaklu un izdvesa kaut kādas skaņas. Tuvumā esošie vīrieši mēģināja viņu pacienāt ar kaut ko, bet putns par barību, protams, nelikās ne zinis. Es jau tajā brīdī devos prom un tā arī nezinu, vai viņi iesāka ko tālāk. Bet esmu pārliecināts, ka, ja viņi vai kāds cits cilvēks šo balodi pēc tam nesavāca, tad nākošās dienas viņam vairs nav bijis.

Ja jums kādreiz ir iespēja pasargāt vienu vai divas baložu dzīvības no šādas idiotiskas nāves “skaistu” fotogrāfiju dēļ, nekavējieties. Nevajag šos krātiņa putnus laist brīvībā, jo viņi nav spējīgi parūpēties par sevi. Es mazliet nožēloju, ka nesavācu šo balodi un neaiznesu atpakaļ kāzu viesiem. Protams, nezinu, ko viņi ar to būtu iesākuši. Droši vien tāpat pa kluso palaistu vaļā, līdz ar to nolemjot viņu drīzai un nežēlīgai nāvei.

6 thoughts on “Baltie kāzu baloži”

 1. Īstenībā nebiju iedomājusies, ka tik ļauni. Kaut kā naivi pieņēmu, ka tie baloži ir trenēti klusiņām atgriesties mājās un tiek vairākkārtīgi lietoti.

 2. Mjā, vai tad šie nav tādi paši kā pasta baloži, kas atgriežas mājās? Šaubos, vai tas būtu izdevīgs bizness, ja tie putni būtu “vienreizlietojami”.

  1. Nevaru izslēgt, ka ir arī tādi vairākas reizes lietojamie putni. Šis gan pēc tāda neizskatījās.
   Es pats agrāk, filmas saskatījies, naivi uzskatīju, ka tādos gadījumos palaiž vienu putnu, lai viņš vēlāk atgrieztos atpakaļ pie otra.

 3. skarbi par baložiem :O jācer, ka tomēr lielākā daļa atgriežas.

  bet citādi, tieši vakar aizdomājos, ka sen neesi neko publicējis 😉

 4. Pingback: Kā atrod Caurumu #4 – Stacija

 5. Pingback: Mājas balodis – Stacija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *