Skip to content

Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā

Kaut kad pasen nejauši sastapos ar lielisku iniciatīvu atcelt Vienotības & partneru lēmumu faktiski iznīcināt iespēju tautai sarīkot referendumu. Inciatori izveidojuši īpašu mājas lapu, kurā ir samērā ir daudz informācijas. Pavadīju savas minūtes 5-10, meklējot, kur rakstīts, kā tieši parakstīties caur Latvija.lv. Tas būtu ērti, salīdzinoši vienkārši un bez maksas. Tā arī neatradu.

Nodomāju, ka nav ko man tērēt vēl vairāk laika, labāk aizrakstīšu lapas autoriem. 28.septembrī tā arī izdarīju.

Labprāt parakstītos, bet nevaru dažās minūtēs atrast, kādā veidā to izdarīt elektroniski. Ja to var izdarīt Latvija.lv, tad pat pietiek tikai ar internetbanku. Tā ir ļoti svarīga informācija, bet arī to kaut kā uzreiz nevar pamanīt.

Manuprāt, tā būtu lieta, kas jārāda pašā pirmajā lapā – detalizēta pamācība (ne-video formātā) kā to izdarīt katrā no veidiem. Bez tā visām pārējām aktivitātēm stipri mazāka nozīme. Lielākā daļa potencioālo parakstītāju vienkārši negribēs čakarēties kaut ko meklējot.

Lūdzu painformējiet, kā parakstīties caur latvija.lv un no savas puses apsolu trīs cilvēku parakstus.
Nepagāja ne pilns mēnesis, kad jau 27. oktobrī saņēmu atbildi:

Paldies Andri par ziņu.

Atvainojamies par vēlu atbildi.

Pilsoniska neatkarīga iniciatīva
www.balsosanasbriviba.lv
Iniciatīvu koordinē biedrība
„Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā”
www.atvertaparvaldiba.lv

Šodien iedomājos paskatīties, kas tad tajā lapā ir mainījies. Izrādās – pilnīgi nekas.

Cilvēki iegulda pūles mājas lapas izveidē, nopērk pat domēnu, sagatavo veidlapu notāram, īsi sakot, iegulda darbu ne pa jokam, bet teju pašu svarīgāko uzrakstīt aizmirst. Pat pēc pilnīgi tiešas norādes nekas nemainās.

Šī organizācija savas iniciatīvas atbalstam vācot arī ziedojumus.

Man personīgi tas sāk izskatīties pēc elementāra naudas noslaukšanas projekta (no ES projektiem paredzētajiem līdzekļiem?) ar tieši nekādu interesi panākt pozitīvu rezultātu savai iniciatīvai. Ceru, protams, ka kļūdos. Nezinu, vai tā ir nejaušība, ka nekur netiek norādīti kontaktpersonu vārdi un uzvārdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *