Skip to content

Arta Pabrika Latvijas sabiedrība nav mana Latvijas sabiedrība

Man kaut kā pēdējā laikā “iepaticies” mūsu, vēlreiz teikšu – par laimi bijušais ārlietu ministrs Artis Pabriks. Lai arī cilvēks tagad ir aizsardzības ministrs, tomēr ārlietas viņš mīl komentēt. Manuprāt, labāk būtu klusējis.

Šoreiz sakarā ar Skandināvijas valstu pārmetumiem, ka no Baltijas valstīm (galvenokārt Lietuvas, bet ziņu virsrakstos tas, protams, netiek pieminēts) ieplūstot noziedzinieki. Artis nekavējoties paziņo:

Latvijai ir jāņem vērā Ziemeļvalstu policijas brīdinājums pārskatīt Šengenas līgumu saistībā ar noziedznieku pieplūdumu no Baltijas valstīm, – mēs esam neaudzināta, vardarbīga un nabadzīga sabiedrība.

Ja Artis pats par sevi ir tādās domās, tad man nav nekādu iebildumu. Es arī pēdējā laikā par viņu neesmu sevišķi augstās domās.

Ja viņš to attiecina uz saviem draugiem, kolēģiem (ministru kabinetu un partijas biedriem Vienotībā), tas jau izskatās stipri muļķīgāk. Varbūt kāds ne īpaši izglītots cilvēks var rādīt ar pirkstu Saeimas un ministru kabineta virzienā un bļaut – viņi visi ir muļķi, bet Artim kā ministram tas izskatās, maigi izsakoties, dīvaini.

Pārējā sabiedrība, atvainojiet, bet ko Artis vispār no tās saprot? Kā viņš var pamatot savus izteikumus, piemēram, par vardarbību? Tas, ka atsevišķi indivīdi ir neaudzināti vai vardarbīgi, nedod tiesības spriest par sabiedrību kopumā. Mani līdzcilvēki pārsvarā nav ne neaudzināti, ne vardarbīgi un par nabadzību arī var strīdēties. Žēl, ka Artis dzīvo citā realitātē un vēl vairāk žēl, ka viņš to stāsta masu medijiem.

1 thought on “Arta Pabrika Latvijas sabiedrība nav mana Latvijas sabiedrība”

  1. Atrausanaas no realitaates ir raksturiga lielakajai dalai piederigo pie politiskajaam partijaam. Jo ja vairakus gadus esi pieradis dzivot pa seedeem, kongresiem, kur zracku un dzeramo pienes klat meitenes-kalpones; vel jo vairak- ministru un deputatu amatos- soferi izvadaa kur vajag, valsts iedod dzivokli, kolegi un patiju saimnieki pamet insaideru biznesa info ar kuru var iebiezeet, tad nav jabrinaas ka velakais pec paris gadiem sie individi sak dzivot citaa realitaatee.
    Taas ir pavisam parastas personibas vajuma un inteligences trukuma sekas. Iedod ubagam miljonu un vins to notrallinaas tapat kaa vienu latu, jo neprot ar to apieties. Palaid morali nesagatavotu tipinu pie “siles”, un pec neilga laika vins bus viena no resnakajam un kretiniskakajam cuukaam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *