Skip to content

Ārlietu ministrija atbild

Pateicoties ļoti ātrajai (nepilna diennakts) Ārlietu ministrijas atbildei, tagad ir skaidri zināms, kāpēc LSM ziņoja tieši par 28 Latvijas valsts piederīgajiem.

Atbildot uz Jūsu 2015.gada 15.novembra e-pasta vēstuli, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments informē, ka laika periodā no 14. novembra pusnakts līdz plkst. 9.30 ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu sazinājās 28 Latvijas valstspiederīgie no Parīzes. Zvanītāji informēja, ka četras personas atradās netālu no vietas, kur notika viens no teroraktiem. Visi valstspiederīgie apliecināja, ka atrodas drošībā un nav cietuši.

Vienlaikus minētajā laika periodā Konsulārā departamenta diennakts dežurants saņēma informāciju par sešiem Latvijas valstspiederīgiem, kuri pēc zvanītāju teiktā atrādās Parīzē un nebija sazvanāmi. Sestdienas laikā visas personas tika apzinātas un Konsulārā departamenta dežurants guva apliecinājumu, ka personas atrodas drošībā.

Noslēgumā vēlamies informēt, ka kopumā Latvijas vēstniecības Francijā un Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta dežuranta rīcībā nonāca informācija par aptuveni 300 Latvijas valstspiederīgiem, kas atsaucās ministrijas aicinājumam paziņot par atrašanos Parīzē šajās dienās. Visas personas apliecināja, ka atrodas drošībā un palīdzība nav nepieciešama.

Tātad LSM ziņa satur maldinošu informāciju. ĀM darbinieks izteicies neprecīzi vai LSM nepareizi interpretējis viņa teikto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *