Skip to content

Arī EDS mani pieviļ

Pēdējā laikā mani ļoti mīl dažādas valsts informācijas sistēmas. Bet varbūt es vienkārši esmu tējkanna. Šoreiz EDS. Gribēju pieteikties birdid eksāmenam. Pirms dažiem mēnešiem pārliecinājos, ka vajadzīgos datus no EDSa varu dabūt un ka Nord-Trøndelag University College tos ņems pretī. Tagad gribēju beidzot visu nokārtot, bet skuju.

Man nepieciešams pārskats, kurā ir redzamas manas darba vietas pēdējo piecu gadu laikā. Spriežot pēc nosaukuma, tas varētu būt pārskats “Darba vietas un nodarbinātības periodi”. Ja mēģinu to atvērt, saņemu paziņojumu “Lietotājam nav tiesību veikt šo darbību.” Tāds paziņojums ir visiem pārskatiem, kuri varētu saturēt man vajadzīgo informāciju, izņemot Algas nodokļu grāmatiņu, kurā nav pieejami dati pirms 01.06.2014. Mēģināju iziet no sistēmas un atkal tajā iežurnalēties pēc paroles maiņas, nekādu izmaiņu.

Sakiet, lūdzu, vai tā ir kāda kļūda sistēmā? Ja nē, tad kādēļ manā EDS ir redzami pārskati, uz kuriem man nav tiesību? Turklāt, ja tā nav kļūda, tad kā lai es iegūstu minētos datus? Vai jāvēršas VID ar atsevišķu iesniegumu?

Starp citu, minēto informāciju man izdevās iegūt no EDS šī gada 15.jūlijā. Neatceros vairs, kurš tieši pārskats tas bija. Nepievērsu tam sevišķu uzmanību, jo paļāvos, ka arī nākošajā reizē, kad man dati būs nepieciešams, tos bez pūlēm atradīšu.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *