Skip to content

Vienotības smilšu kaste rotaļām

03.10.13. 20:07 Āboltiņa aicina RP un VL-TB/LNNK nomierināties un saprast, ka politika nav smilšu kaste rotaļām

04.10.13. 08:36 NA ir kā skolnieks, kurš uz skolotāja krēsla uzliek saspraudīti, uzskata Čigāne

 

Interesanti, kā viena otra Vienotības valdes locekle publiski attiecas pret NA (un RP) kā maziem skolas puikām. Ņemot vērā Saeimā aizvadītos gadus, Vienotības aizbildnieciskā nostāja varētu būt saprotama, tikai nav nekādas garantijas, ka tā arī būs pēc viena gada.

Vienotībai ir daudz problēmu. Tas ir visai neviendabīgs veidojums, kura atsevišķas redzamās daļas runā katra kaut ko savu. Piemēram, par latviešu valodu skolās jau no pirmās klases iestājas Ēlerte un Šadurskis, bet šķiet, ka partijā viņu viedoklis visiem ir pie kājas. Un te ir interesanti saprast, kas ir tie „visi”. Vienotības valdē ir 15 cilvēku. Reāli tādā barā par svarīgiem jautājumiem nemēdz vienoties, jo tas praktiski ir ļoti ilgs process. Visus būtiskākos lēmumus visticamāk nosaka daži cilvēki, kuri pēc tam iepotē savas idejas pārējiem. Tikai kuri ir tie daži? Varbūt Āboltiņa un Dombrovskis?

Man no malas izskatās mazliet citādāk. NA ir pieprasījusi apturēt vai vismaz pārskatīt pilsonības pārdošanu. Lūgt jau nav jēgas, jo lielais aizbildnis neklausās. Tam piekrīt pat RP, kuru pirms pavisam neilga laika no SC varēja noraut ar tankiem. Principā arī Vienotības finanšu ministrs nav pret to. Bet Vienotība tik mierīgi dragā tālāk, neliekoties par šo jautājumu ne zinis.

Normāli, veidojot kopīgu darījuma dokumentu, galvenajām iesaistītajām pusēm vajadzētu rast par to kompromisu. Citādi kāds no tiem to var arī neparakstīt. Tieši tas arī šobrīd ir noticis. Vienīgi Vienotība ieņēmusi apvainojušās sievietes pozīciju, jo paši, acīmredzot, nesaprot savas problēmas komunikācijā ar koalīcijas partneriem un uzskata, ka ne pie kā nav vainīgi.

Tas, ka NA pārspēja Vienotību RD vēlēšanās, ir jau aizmirsies. Par to, ka līdzīga situācija var atkārtoties arī valstī, Vienotības optimisti pat nedomā. Arī pa skuju taku aizgājušo Latvijas ceļa, Tautas partijas, zociķu liktenis noteikti nevar atgadīties ar Vienotību, vai ne?

Pēc nākošajām vēlēšanām tai pašai Vienotībai nāksies sadarboties ar to pašu NA, būs apmēram tie paši cilvēki pretī, tikai spēku samēri vēl nav zināmi. Visticamāk tie būs līdzīgi. Kaut vai tādēļ vien vajadzētu kaut klusībā atzīt savas kļūdas un mēģināt atrast kompromisu nevis skriet pie ZZS, kuru piepešā gatavība būt uzticamākiem, gatavākiem un lojālākiem Vienotībai no malas izskatās pēc gulšanās zem vīrieša pēc pirmā mājiena. Vismaz ZZS saprot, ka ar kolēģiem Saeimā labāk lieku reizi nekašķēties.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *