Izskatās, ka tuvākajās dienās un mēnešos tukšu demagoģiju dzirdēsim tik bieži, ka diez vai būs vērts uz to reaģēt. Faktiski līdz ar Valda ultimātu iesākās priekšvēlēšanu periods un no partiju pārstāvju teiktā teju pilnīgi nekas vairs nav uztverams nopietni. Nekā citādāk kā par haosu šo laiku nosaukt nevar. Vispār tas bija iesācies jau stipri sen. Ir ļoti maz ar loģisko prātu saprotamu darbību no valdošās koalīcijas puses pēdējā laikā. Es šaubos, ka viņi paši saprot, ko dara. Ir panika valsts amatpersonu, valdošās koalīcijas un arī valsts pārvalžu augstākajos līmeņos. Visi tik ļoti trīc un dreb par savām vietām, ka pat sevišķi daudz nedomā, ko maksās viņu krampjainā turēšanās pie pēdējiem salmiņiem.
Jaunas vēlēšanas tiešām būtu vajadzīgas cik ātri vien iespējams. Lai tiktu vaļā no patlaban esošās impotentās Saeimas un būtu kaut jelkāda cerība, ka kādreiz būs labāk. Tikai man ir bail no TP, LPP/LC, ZZS un LSDSP mundieru spodrināšanas censoņiem Ja iepriekšējās vēlēšanās viņu metodes nostrādāja lieliski, tad kāpēc šoreiz tās būtu metamas miskastē? Vidusmēra iedzīvotājs par politiku interesējas labākajā gadījumā tik daudz, ka pārlaiž acis avīžu virsrakstiem. Būtībā tas arī ir ļaunākais scenārijs, jo viņš būs noskaņots balsot par zināmiem cilvēkiem. Bet zināmi ir tikai tie, par kuriem runā, par kuriem raksta un kurus rāda pa TV. Tātad valdošā koalīcija.
Ja nākošajās vēlēšanās, vienalga, kad tās būs, esošā koalīcija dabūs vairāk par ~35 mandātiem, tas Latvijai būs nāvesspriedums.
Kāpēc haoss? Tā ir labi pārdomāta TP politika. Domājams, ka TP gan zina, ko viņi dara. Un diezin vai viņi tik ļoti trīc un dreb, drīzāk gan ir pārliecināti, ka viņi tur sēž un sēdēs.
Vidusmēra cilvēki tomēr diezgan daudz interesējas par politiku – seko līdzi pilnīgi visam, it sevišķi lauku iedzīvotāji. Tas, ka viņi neraksta un nepublicējās nenozīmē, ka viņi neko nezina.
Ļoti svarīgi ir tas kāds būs jaunais vēlēšanu likums – ja vispār to pieņems. Vai katras partijas lokomotīve varēs būt tikai vienā vēlēšanu apgabalā vai daudzos? Dzīvosim – redzēsim 🙂
Es tomēr uzskatu, ka haoss. Kāda jēga ir ekonomēt uz parastā darba spēka rēķina, samazinot valsts iestādē strādājošo skaitu par 15%? Būs jāmaksā lieli atlaišanas un bezdarbnieku pabalsti. No kurienes tam tiks ņemta nauda un kā tā atgriezīsies valsts vai TP maciņā?
Vai arī – tiek celts PVN. Godīgie nodokļus maksā vairāk, bet negodīgo arī kļūst vairāk, īpaši krīzes apstākļos. Ja tiek iegūta papildus nauda, kur tā tiks tērēta? Protams, bezdarbieku pabalstos un tajās pašās bezjēdzīgajās valsts institūcijās.
Un kāpēc citās valstīs krīzes sakarā apsver nodokļu samazināšanu?
Tomēr uzskatu, ka vidusmēra cilvēks vienalga – laukos vai pilsētā par politiku interesējas minimāli. To pierāda pagājušo Saeimas vēlēšanu rezultāti.