Skip to content

Informatīvais spiediens

Mēdz teikt, ka tukši cietie diski ir vieglāki par pilniem. Es vēl atceros, ka reiz senākos laikos aiz līdzjūtības centos vienu klasesbiedru pierunāt nepirkt veikalā datoru ar uzinstalētu operētājsistēmu, jo būs grūtāk aiznest uz mājām.

Tas pats attiecas arī uz zibatmiņām jeb flash-iem. Nav ieteicams vazāties apkārt ar 4 Gb ietilpīgu flash-u, kurā iespiesta kāda, visticamāk pirātiskā ceļā iegūta, filma. Var izspiest caurumu kabatā, nokrist zemē un nejauši sabojāt grīdas segumu. Tāpat arī, mainot sistēmblokam cietos diskus, ieteicams tos vispirms iztukšot, citādi vēl var nejauši uzmest sev uz kājas. Un tad gan būs “Oi, oi, oi!” un labi vēl, ja izdosies izvairīties no braukšanas uz traumotoloģisko slimnīcu! Ja nu iztukšot cieto disku nav iespējams, tad visdrošāk pārvietošanas procedūru veikt divatā vai trijatā. Taisni bail iedomāties, kas notiks nākotnē, kad diski būs kļuvuši vēl ietilpīgāki – vajadzēs ceļamkrānu ņemt talkā?

Starp citu, uz CD un DVD te rakstītais neattiecas. Tiem esot cits datu glabāšanas princips – ar izdedzinātiem caurumiem.

Cietais disks

4 thoughts on “Informatīvais spiediens”

  1. Nu jā – tāpēc arī pilni DVD & CD sver mazāk par tukšiem. Jo ir caurumi.

    Un jaunie BluRay ir tik ietilpīgi (ar tik daudziem caurumiem), ka tie ir neticami viegli. Visas nākotnes lidmašīnas tiks taisītas no savienotiem BluRay diskiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *