Ejot pa Sapieru ielu (netālu no Zemitānu stacijas), ievēroju šādas ceļa zīmes.
Stāvvieta tikai ar Latvijas balzama atļaujām. Ja stāvvieta atrastos viņu teritorijā, tad tas būtu tikai loģiski. Bet ielas malā, kas ir publiska teritorija? Ar kādām tiesībām Latvijas balzams pasludina daļu (tādi posmi Sapieru ielā ir divi) brauktuves par savu īpašumu? Vai viņi par to maksā nekustamā īpašuma nodokli?
Man nav atbildes uz šiem jautājumiem. Ja jums ir zināms, ka likums atļauj šādi “privatizēt” publiskas stāvvietas, vai ka LB, pamatojoties uz konkrētiem normatīviem aktiem, ir noslēdzis vienošanos ar Rīgas domi, lūdzu padalieties ar informāciju.
Ja neviens neatbildēs, jautāšu Rīgas domei, bet tas parasti ir diezgan ilgs un ne vienmēr rezultatīvs process.
Cik man zināms, uzņēmusm var vērsties domē un lūgt šādu papildzīmi uzstādīt. Pilns centrs ar zīmēm “Tikai vēstniecības tr-tam”, “Tikai preču piegādei”, utml.
“Ja ceļa zīmi iedzīvotāji vēlas uzstādīt uz ielām, kas atrodas tā dēvētajā sarkano līniju koridorā (raksturīgākā pazīme, ka ielai ir nosaukums), obligāti nepieciešama pašvaldības atļauja. Galvaspilsētā ar to nodarbojas Rīgas domes Satiksmes departaments (SD), mazākās pašvaldībās ar šo jautājumu var vērsties būvvaldē.”
Ja nav iemesla neatļaut, RD atļaus.
Konkrētais citāts nav par ekskluzīvām stāvvietām, bet gan par stāvēšanu ierobežojošām zīmēm. Tā tomēr ir diezgan būtiska atšķirība.
Šī ceļa zīme visticamāk ir saskaņota CSDD un RDSD. Ja Tev, kā Rīgas iedzīvotājam, ir iebildumi, es domāju, ka vari sākt ar iesniegumu šīm iestādēm, norādot savus iebildumus un lūdzot zīmi aizvākt.
Tas pats arī Palīdzības ielā starp A. Briāna un Šarlotes ielām.