Skip to content

Caursprauktuve Daugavpils ielā

Daugavpils iela

Šī caursprauktuve atrodas starp Žaņa Lipkes un Daugavpils ielām. Pāris reizes biju gājis gar sliedēm šajā vietā, kad žoga vēl nebija. Bija nepatīkami, jo aiz stūra nevarēja redzēt, vai netuvojas vilciens. Ja nāca, tad pēkšņi bija jāattopas spraugā, kur kādu metriņu uz vieniem sāniem – ēkas siena, tikpat uz otriem sāniem – braucošs vilciena sastāvs.

Daudzus gadus nebija nekādas vajadzības tur iet, bet, kad sanāca, žoga dēļ nebiju pārliecināts, vai maz kur tikšu. Ja nē, tad sanāktu ~650 metrīgs līkumiņš. Nolēmu riskēt.

Ir tur iespējams tikt cauri, pat īpaši neberzējoties gar sienu vai žogu. Uz sāniem gan jāpagriežas un resnākiem cilvēkiem arī tas var nelīdzēt.

Būtībā jau – kurš gan tur Žaņa Lipkes ielā vispār sper kāju, īpaši sliežu galā? Varbūt vienīgi tantēm, no Kalupes ielas uz Ivana kapiem ejot, sanāk mest līkumu. Jo Žaņa Lipkes ielā (jādomā, kādreizējā Ģertrūdes iela pirms sliežu izbūves) ir vien pāris privātmājas, pāris noliktavas un pilnīgs strupceļš. Google maps vēl spīd mīlīga saulīte un izskatās pat mazliet jauki, bet, kad satumst, tad neko romantiski tur vis nav.

Starp citu, blakus esošo ūdenstorni Jēkabpils ielā 35 “Latvijas Dzelzceļš” nesen esot mēģinājis pārdot.

Jēkabpils iela 35

Jēkabpils iela 35

Izsoles sākumcena bijusi nieka 2150 lati. Varbūt kāds to arī nopircis.

2 thoughts on “Caursprauktuve Daugavpils ielā”

    1. Skaidrs, paldies! Es mazliet kautrējos staigāt pa svešiem pagalmiem. Tiesa, ja nebūtu izspraucies cauri, varbūt arī mestu kautrību pie malas un meklētu īsāku variantu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *