Šajā nelielajā grāmatiņā ir četri stāsti. Pēc to izlasīšanas dziļi šaubos, ka šis darbs vēl sastaps daudz lasītāju, varbūt vienīgi kādus pētniekus, tāpēc atļaušos īsi pārstāstīt.
Vecais pilskungs ir par ļoti bargu vācu muižnieku un jaunu pāri – Luzi un Indriķi. Abi jaunie grib apprecēties, bet Indriķim jāiet armijā, Luzi noskatījis vagara dēls un puisis vēl iepinas kautiņā, Luzi aizstāvēdams, un pa tumsu uzbrauc vecā pilskunga ratiem. Viss slikti, bet daudzu nejaušību rezultātā iznāk, ka pilskungs noklausās, kā Indriķis Luzei stāsta, kā visi viņu apmelojuši. Vecais liek to aiz auss un pēc neilga laika vagars ar radiniekiem tiek aiztriekts ratā un viņa vietā pieņemts Indriķis.
Lielā Lavīze ir par kalpu meitu, kas kādā dienā izlēmusi vairs nestrādāt. Tā vietā viņa klīdusi apkārt un pārtikusi no cilvēku žēlastības. Viens vecāks, bet salīdzinoši pārtikušāks kungs divreiz bijis ar mieru viņu precēt, bet, fui, nē, viņš taču vecs! Lavīze samīlās kādā brunču medniekā, vajā viņu, bet tas šo sit. Meitu arī paspēj sadzīvot. Galu galā Lavīze meitu Elzbeti nodod skolā, kur meitene palēnām saprot, cik nepieņemami ir, ka māte par sevi nerūpējas un nestrādā. Elzbete aizmūk pie citiem krustvecākiem, bet māte pārskaitusies gaida viņu ārā. Bet tā kā ārā barga ziema, tad Lavīze nosalst.
Kalpa sieva ir par dzērāju un viņa sievu. Vīrs Daucis pilnīgi bezcerīgs gadījums un cilvēcīgi liels draņķis, visiem riebj, izņemot, protams, tos, no kuriem var dabūt arī pretī. Sievas stāsta, lai taču Dauča sieva no sava nekad nemīlētā vīra šķiras. Bet tad kādā dienā vīri savācas un krogā dodas Dauci krietni nomizot. Viss arī būtu izdevies, bet nez no kurienes parādās Dauča sieva un stājas pretī vīriem ar milzīgu niknumu. Kā viņa pati vēlāk saka, tas viņas vīrs, tāpēc nevar ļaut dauzīt.
Vecā Bembera grēki ir dažu nostāstu apkopojums par kādu nejauku vīru, ko saukuši par veco Bemberu. No līgavas lielu naudu izmānījis, desas kāzās zadzis, apkrāpis krodznieku utt.
Kopumā es neteiktu, ka stāstiņi būtu slikti, palasīt jau var, bet diez vai būs daudz kas zaudēts, tos nelasot.
Subjektīvais baudījums 6/10.