Pēdējo divu nedēļu latvisko blogu ierakstu u. mazliet c. izlase.
Mārcis Bendiks ar Trampa piemēru skarbi norāda uz masu mediju norietošo informācijas starpnieku lomu. Tā sakot, ja Trampam ir tviteris, viņš ar vēlētāju var komunicēt tieši. Ņemot vērā, ka masu mediji politiskas ziņas allaž pasniedz pārinterpretētas, tad ātrāk un vērtīgāk ir lasīt pirmavotu.
https://benedictingibjorg.wordpress.com/2017/01/20/ja-kalns-nenak-kalns-var-iet/ Ir vērts palasīt arī pārējos autora ierakstus, kuri būtībā ir par to pašu:
https://benedictingibjorg.wordpress.com/2017/01/25/kampana-beigusies-kars-turpinas/ un https://benedictingibjorg.wordpress.com/2017/01/17/neediet-dzelteno-sniegu-aiz-jurtas/
Mārtiņš aprakstījis, kas ir neironu tīkli, to darbības principus, ko ar tiem data. Neironu tīklu darbības princips ir tuvāks cilvēka smadzenēm nekā ierasto programmu secīgie algoritmi. Pats šī raksta iespaidā mazliet aizrāvos ar šo tēmu un papētīju tuvāk. Ja jūs šis specifiskais jautājums ieinteresē vairāk, iesaku palūkoties arī te.
https://martinszb.wordpress.com/2017/01/13/vienkarsi-par-kiberu-maksligais-intelekts/
Laikmeta zīmēs turpinās barikāžu tēma. Šoreiz uzsvars uz notikušo apšaudi. Es pats attiecīgo vakaru atceros Rīgā pie televizora. Visa ģimene skatījāmies un lāgā nevarēja saprast, kurš uz ko šauj un kāpēc. Rakstā uz to visu sniegtas plašas atbildes.
http://www.laikmetazimes.lv/2017/01/16/1991gada-20janvari-atceroties/
3 lietās rakstīts par histogrammas lietošanu, apstrādājot digitālās fotogrāfijas.
http://3lietas.lv/vienkarsa-sarezgita-histogramma/
Rita stāsta par kalnu takas iekarošanu Jaunzēlandē.
https://celsuzmajam.com/2016/09/24/alpine-route/
Alīna aizbraukusi uz Grieķiju un salīdzina, kas mainījies kopš reizes, kad bijusi tur agrāk.
http://sapnumedniece.lv/griekija-toreiz-un-tagad/
Vara bungās var aplūkot, kā pašam pagatavot laterniņu no burkas, pakaramā, degļa un olīveļļas. Ir vērts izlasīt arī komentārus.
https://varabungas.wordpress.com/2017/01/15/romantiskam-vakaram-gatavnieku-gaume/
Zinot, ka Tramps un viņa administrācija melo par tādu nieku kā inaugurācijas apmeklētība, šaubos vai tāds pirmavots ir kaut kā vērts. Kur nu par kaut ko nopietnāku
Pēdējā laikā ir sajūta, ka kliķšķēsmu ”žurnālistika” tikai plaukst. Galvenais, lai laba pētnieciskā žurnālistika nekur nepazūd
Tā ir Trampa administrācija, tas vairs nav gluži viņš pats. Vispār šajā konkrētajā gadījumā man nav ne jausmas, kuram ir taisnība par to jautājumu un mani šis “klikšķēsmu” jautājums arī absolūti neinteresē. Pētnieciskās žurnālistikas, man šķiet, Latvijā gandrīz nav. Piemēram, pagājušās nedēļas sestdienā bija raksts par Latvijas blogiem. Skaitās laikam pētnieciska žurnālistika, vai ne? Bet apskatīti ir tikai Happy whispers un 1+1, turklāt minēti kā visveiksmīgākie piemēri. Wow.