Teritoriāli Sarkandaugavas apkaime ir ļoti liela. Tā stiepjas no Bukultu ielas līdz pat Mīlgrāvim. Lielākā daļa ir industriālā zona, uz kuru ved dzelzceļa sliedes. Manuprāt, tai piemīt savs šarms.
Sarkandaugavai ir interesanta vēsture. Pēteris pirmais uz turieni vēlējies pārvietot pilsētas centru. Vēlāk tur bijuši daudzi rūpniecības uzņēmumi un tuvumā koka ēkās dzīvojuši to strādnieki. Upe bijusi daudz platāka, pat kuģojama, attēls. Okupācijas gadi Sarkandaugavas arhitektūru nav taupījuši. Nojaukts vairums veco ēku un saceltas jaunas daudzstāvu ēkas. Jādomā, ka tieši tādēļ rajons ir tik rusificēts – okupantiem dāsni dalīja dzīvokļus jaunajās ēkās.
Sarkandaugavā parādos reti. Varbūt tieši tāpēc pēdējā reizē tik ļoti acīs dūrās esošā postaža. Parka celiņi sabrukuši, bērnu ratiem parks vispār nav paredzēts – D pusē nevar normāli tikt iekšā, pēc tam Z pusē atliek vienīgi ratus nest, turklāt vēl arī pāri tramvaja sliedēm.
Interesanta ir par Sarkandaugavu dēvētā Daugavas vecupe. Savulaik izsekoju tai pa pēdām. Pārsvarā tā izskatās diezgan briesmīgi, bet būtu vērts to sakopt un blakus ierīkot pastaigu taku vai veloceliņu. Sarkandaugava ir labākā (vienīgā?) vieta Rīgā, kur vērot krīkļus – tādas nelielas pīlītes. Vēl tur ir liela iespēja sastapt tramīgo ūdensvistiņu.
Sarkandaugavā darbojas ļoti aktīvā Sarkandaugavas attīstības biedrība. Tā pastāv jau ilgāku laiku un, manuprāt, ir paraugs citām Rīgas apkaimju biedrībām. Tas ļauj lūkoties uz Sarkandaugavas apkaimi ar cerīgāku skatu nākotnē.