Fragments no ziņas LSM.LV:
“Pēc Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcībā esošās informācijas Francijas galvaspilsētā Parīzē atrodas 28 Latvijas valstspiederīgie. Pašreizējā informācija liecina, ka neviens no viņiem nav cietis, apliecināja ĀM preses sekretārs vēstnieks Raimonds Jansons.
Jansons apliecināja, ka četri no Latvijas valstspiederīgajiem atradušies rajonos netālu no terora aktu vietām, taču neviens no viņiem nav cietis. ”
Sakiet, lūdzu, kādēļ ĀM uzskata, ka Parīzē ir tieši 28 Latvijas valstspiederīgie? Kā ĀM zina, ka tieši četri Latvijas valsts piederīgie atradušies netālu no terora aktu vietām?
Ja ĀM vai kāda ar to saistīta iestāde nenodarbojas ar pilsoņu izspiegošanu, tad kā iespējams tik precīzi zināt cilvēku skaitu? Turklāt, ja ĀM ar izspiegošanu tik tiešām nenodarbojas, tad taču nebūtu nekas bīstams savu datu avotus atklāt, vai ne?
Nosūtīju šos jautājumus, izmantojot ĀM elektronisko saziņas formu. Ja mēneša laikā nebūs atbildes, vajadzētu atcērēties nosūtīt jautājumus oficiāli.
https://www.latvija.lv/Epakalpojumi/EP139/Apraksts par šo ir runa.
Izsakies adekvāti.
Turklāt kā tu zini, ka runa ir tieši par šo? Esi no ĀM? Tad kādēļ neraksti īsto vārdu, uzvārdu? Kauns sametās?
Sazvērestības tetoriju māktajiem mudajobiem 🙂 (man šķiet ļoti adekvāts izteikums, nepiekrīti?) – svinīgi paziņoju, ka neatrodos un nekad neesmu atradies, tāpat mani tuvākie ģimenes locekļi neatrodas un nav atradušies, ne darba, ne cita veida līgumiskajās attiecībās ar Ārlietu ministriju.
Nezinu, ka runa ir par šo. Tomēr, smieklīgais cipars (28 latvieši Parīzē, nu tiešām, wotafak) liek domāt, ka runa IR par šo, jo, kā jau teicu, letiņi īd, bet par savu degungalu tālāk neskatās un, pat ja skatās, paļaujas uz to, ka “nekas ar mani nekad nenotiks, kam man EVAK, kam man Konsulārais reģistrs”. Un, pat ja arī specdienesti skaita un izseko visus latviešus ārzemēs (lol, pašam smiekli nenāk par šo domu?), tieši Konsulārais reģistrs būs tas, uz ko viņi atsauksies savā atbildes vēstulē. 🙂
Starp citu, jaunais cilvēk, skola maksā naudu – http://ljubvi.net/paldies – bet vēl vairāk priecāšos, ja atbalstīsi zemessargam.lv (tur pat var dabūt sava IIeN atmaksu pēc tam!) – tad es pat esmu gatavs atvainoties par mudajobu.
Savu vārdu un uzvārdu nekad neesmu slēpis, jau aptuveni 10 gadus darbojoties ar šo niku un šo tīmekļa vietni, jau sen neesmu anonīms 🙂
Un par ko man kaunēties? 🙂
Īsi sakot, tu piedāvā savu interpretāciju par tēmu, bet to dari tik augstprātīgā tonī, ka tevi uztvert nopietni NAV IESPĒJAMS.
Ilustrācijai šo komentāru atstāšu nedzēstu.
Nu paga, kāda vēl interpretācija par tēmu?
1. valstij ir izstrādā procedūra, ārvalstīs esošo pilsoņu skaita noteikšanai ārkārtas gadījumos – procedūra paredz, ka tam izmantojams konsulārais reģistrs. Kaut kādus izlidojušo/ielidojušo datus vākt ir bezjēdzīgi – pastāv savienojošie lidojumi, utt. Respektīvi, ir mehānisms operatīvai cilvēku apzināšanai.
2. notiek ārkārtas situācija. Mehānisms tiek iedarbināts.
3. Izrādās, ka letiņiem pajāt (skat augstāk) – reģistr’jies neicīgs skaits. Tomēr, procedūra ir procedūra, un cilvēki tiek apzināti.
4. Iespējams, ka eksistē paralēli mehānismi, piemēram, cilvēki zvana uz starptautisko tālruni, kuru neatceros, bet pēdējie 6 cipari bija 337711 – priekšā 26, 67 vai 29, laikam. Nu lūk, zvana un interesējas, kā būs būt un mājās tikt, ko gaidīt, ar ko rēķināties. Tad noteikti arī viņus atzīmē.
Laikam jau, uz Franciju braucot, es arī nereģistrētos. Līdz šim vismaz. Bet vispār, noderīga lieta. Zini, ka ja kaut kas notiks, būs cilvēki, kuru pienākums būs Tevi sameklēt un noskaidrot, kas un kā – un celt trauksmi, ja neizdosies.
Un vai patiešām augstprātīgi ir lūgt apmaiņā pret jaunām zināšanām noziedot, iespējams, sakarīgākajai ziedojumu vākšanas akcijai Latvijā pēdējos 20 gados?! Tu mani pārsteidz.
Interesanti, ka sitie apziniigie 28 balelini pielika puules informet ministriju. Es butu informejis savus tuviniekus ka man viss kartibaa un viss, teema izbeigta. Ja ierednisi grib, lai pasi zvana man.