Augusta vidū Daugavgrīvas molā sastapu lielu kaiju baru. Tajā bija kajaki, sudrabkaijas, dažas melnspārnu kaijas, kā arī vārna un jūras krauklis. Nekā sevišķa un tomēr patīkami paskatīties.
Septembra beigās, kārtojot bildes, ievēroju divus gredzenotus kajakus. Vienam bija mazs metāla gredzens un no tā neko nevarēju nolasīt, bet otram bija gan metāla, gan plastmasas gredzens ar salasāmu P059.
Ko šādos gadījumos jādara? Jāsazinās ar Latvijas Gredzenošanas centru. Tā arī darīju, aizpildīju anketu un nosūtīju e-pastā.
Pēc dažām dienām saņēmu ziņu, ka gredzenotais putns varētu būt Lietuvas izcelsmes. Vēl pēc dažām arī atskaiti no Lietuvas gredzenotājiem.
Putniņš ticis gredzenots netālu no Kauņas 2013. gada beigās. Jau pēc 56 dienām kajaks aizblandījies savus 630 kilometrus tālāk līdz Vroclavai Polijas rietumos. Tad vairāk nekā piecu gadu gara pauze un kaijiņa piefiksēta Rīgā.
Ziņojot par novērotiem gredzeniem, mēs palīdzam cilvēkiem, kuri putnus meklējuši, ķēruši un apgredzenojuši. Tāpat palīdzam arī pašiem putniem, jo ornitologiem sagādājam objektīvus datus par putnu kustību. Vēlāk dati var noderēt putnu aizsardzības vajadzībām.