Skip to content

Stāsts par akmeņiem Zaķu ielā

Mazs atjautības uzdevums: kāpēc gan Rīgā, Zaķu ielā cilvēkiem savajadzējies uz trotuāra turēt akmeņus?

Zaķu iela

» =============================> Atbilde <===========================

Laikos, kad akmeņu vēl nebija un pēc remonta tika atjaunota satiksme Zaķu ielā, autovadītāji, savas bezgala dārgās sekundes un vāģus taupot, sāka regulāri dragāt pa trotuāru. Par ceļazīmi “Apstāties un stāvēt aizliegts” un tās ievērošanu nav pat vērts runāt. Visi “tikai uz piecām minūtēm” un “nevienam taču netraucē”.

Jau pirmajā nedēļā pēc uzlikšanas tika gan salauzti pirmie bruģakmeņi, gan rindiņa akmeņu daļēji izsisti no bruģa laukā.

Pēc laika bruģi puslīdz salaboja un kāds no vietējiem iedzīvotājiem iedomājās trotuāra malā nolikt akmeni. Turpmāk autovadītāji vālēja pa trotuāru līdz akmenim, tad gabaliņu pa brauktuvi un atkal turpināja stūrēt pa trotuāru.

Tika nolikts otrs akmens. Nekas liels nemainījās, autovadītāji turpmāk apbrauca divus akmeņus un turpināja vizināties pa trotuāru.

Arī ar trim akmeņiem bija par maz, nācās uzlikt vēl ceturto. Tas, šķiet, darbojas diezgan efektīvi, jo jaunus bruģa defektus akmeņu tuvumā nemana.

Toties otrā ielas galā akmeņus neviens neliek un to arī uzskatāmi var redzēt.

Zaķu iela

Man tas viss liekas nožēlojami. Bet jāatzīst, ka civilizētāku veidu karošanai ar lopiem nespēju iedomāties.

»

 

5 thoughts on “Stāsts par akmeņiem Zaķu ielā”

  1. ZINĀTĀJS. DOMĀJAT KA PROBLĒMA IR AUTOVADĪTĀJOS? NĒ! UZMINIET KUR! KĀRTĒJO REIZI RĪGAS DOME “SAKĀRTOJA RĪGU”… IELA BIJA BEDRAINA KĀ JEBKURA CITA RĪGAS IELA, BET KĀDAM RD PIESAISĪTAM UZŅĒMUMAM VAJADZĒJA DARBU KLUSĀ NEMANĀMĀ IELĀ.. LĪDZ AR TO PĻAVAS IELU UN ZAĶU IELU RENOVĒJA.. AIZBRAUCIET APSKATATIES KĀDU “BRUĢI” VIŅI IR UZLIKUŠI… NORMĀLI AR AUTOMAŠĪNU PABRAUKT NAV IESPĒJAMS UN AKMEŅI, KURI SALASĪTI UZ KĀDA LAUKA JAU LIEN ĀRĀ UN BOJA MAŠĪNAS… KĀ IR IZVEIDOTS KRUSTOJUMS… KRIMINĀLI… UN VADĪTĀJIEM NEKAS CITS NEATLIEK KĀ UZBRAUKT UZ IETVES….. RD BŪTU DOMĀJUSI PAR NOZĪMĪGĀKĀM IELĀMNEVIS KLUSI RENOVĒJUSI MAZSVARĪGAS IELAS..

    1. Izskatās, ka jums problēmas ne tikai ar CSN, bet arī normālu komentāru bez capslock uzrakstīt.
      Pats esmu tur braucis ar mašīnu un ne reizi vien. Ja ievēro CSN un nemēģina lidot virs 20 km/h, tad nav nekādas vajadzības braukt pa trotuāru. Līdzīgi domā vēl kādi 90-95% autovadītāju, kuri tur pa trotuāru nebrauc.
      Iesaku tās šausmīgās bedres un akmeņus nobildēt un ielikt visiem labi apskatāmā vietā, lai būtu vieglāk pārliecināties par teiktā (ne-)patiesumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d