Skip to content

Sabiedrībai jābūt domājošai

Izrādās, ka mums ir mesija.

Jau šīs replikas nosaukumā minu, ka par savu misiju uzskatu patstāvīgi domājušas sabiedrības veicināšanu. Ja tāda būtu, tad vieglāk būtu atrast izeju no krīzes, kā arī izraudzīt tādus sabiedrības priekšstāvjus, kas domājošas sabiedrības kontrolēti nebūtu pieļāvuši šādu krīzi.

Nu, lieliski, ka mums tagad būs viens kolosāls ģēnijs vārdā Kristians, kurš nodarbosies ar mūsu domāšanas attīstīšanu. Spriežu, ka, ja Kristianam ir tādas morālas tiesības mācīt citus, tad viņam pašam ar domāšanu nav problēmu. Un ar mazvērtības kompleksiem ne tik.

Pieņemsim, ka Kristians tik tiešām ir ģēnijs. Bet tad jau ir jābūt taustāmiem rezultātiem. Ar domājošas sabiedrības veicināšanu viņš ir nodarbojies jau iepriekš atsevišķā NRA slejā. Un kur tad ir tie panākumi? Kurš latvietis ir kļuvis domājošāks, pateicoties viņa skribelējumiem? Pēc pašslavinošo tekstu gūzmas jādomā, ka viņu ir kādi vairāki tūkstoši.

Tagad paņemsim pāris rezumējošas rindkopas no Kristiana diviem pēdējiem rakstiem viņa slejā NRA.

Latvietis kā savu spēj iedomāties tikai savu viensētu, mūsdienās tā var būt arī privātmāja, dzīvoklis un darba kabinets. Latvieši joprojām ir nespējīgi vienoties kopīgam darbam pat daudzdzīvokļu mājas līmenī, kad nepieciešams vienoties par slēdzamu durvju ierīkošanu, nemaz nerunājot par tādiem kopdarbiem kā lifta ierīkošanu un mājas siltināšanu. Tāpat nav iespējama vienošanās kvartāla, ciema, pilsētas, valsts mērogā.

Ir jāmainās sabiedrībai. Ticu, ka tā pati to nespēj, jo vieglāk ir vainot kādu un meklēt vainīgos, nevis nospraust mērķus un noteikt līdzekļus to sasniegšanai. Tāpēc ceru, ka krīze atvērs acis, lai sabiedrība aizdomātos, ka vainojama ir ne tikai elite, bet arī katrs no mums.

Kā jums patīk? Man ļoti. Viņš taču ir mesija! Es pēc šādu tekstu izlasīšanas jūtos daudz domājošāks. Varbūt viņš vēlas būt mūsu jaunais Ulmanis? Kristian, domāju, ka tev taču iebildumu nebūtu, vai ne?

Es tikai vienu nesaprotu. Ja neskaita sevišķi uzpūtīgo toni, ar ko viņa raksti atšķiras no 50% sacerējumu iekš dienas blogiem?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *