Skip to content

Par Valda jauno partiju

Valdis vēl pat nav paspējis paziņot, ka dibinās jaunu partiju, kad jau visādas interesantas lietas notiek visapkārt.

Pirmkārt, Valdis deklarējis, ka dos priekšroku “grūtajam ceļam” jeb centriski labējiem uzskatiem. Ņemot vērā, ka praktiski visas līdzšinējās Saeimā tikušās latviešu partijas, sociķus ieskaitot, ir bijušas labējas, tad ar ko Valdis & Co atšķirsies no pārējiem? Turklāt, ja Valdis ne ar ko īpašu līdz šim kā likumprojektu piedāvātājs nav izcēlies, tad kāds pamats uzskatīt, ka kā deputāts viņš piepeši “pamodīsies” un sāks strādāt?

Es personīgi uzskatu, ka Valda potenciālā partija būtībā ne ar ko neatšķirsies no citām latviešu partijām. Es būšu neviltoti pārsteigts, ja Valdis & Co piepeši sāks solīt ko būtiski atšķirīgu no Vienotības, PLL, VL! vai ZZS. Turklāt jāņem vērā, ka Valda partija balsis atņems ne jau Urbanovičam un SC, bet gan Vienotībai, ZZS un pa druskai arī VL! un PLL. Jo lielāks bars, jo grūtāk par kaut ko vienoties un reāli paveikt. Mums tas ir vajadzīgs?

Otrkārt, Valdis nebūs viens. Viņam būs Co, par kuru arī jau atspīd informācijas stariņi.

No JL / Vienotības tik tikko izstājušies divi deputāti – K.Olšteins un G.Galvanovskis. Lūk, viņu izplatītais paziņojums masu medijiem:

Uzskatām, ka ir pienācis laiks politikā pārņemt vadību jaunai, uzņēmīgai un rīcībspējīgai paaudzei. Jaunā paaudze ir uzaugusi neatkarīgā Latvijā un šeit ieguvusi labu izglītību un darba pieredzi, kuru var likt par pamatu labākai valsts pārvaldīšanai. Šī paaudze nav piedalījusies valsts uzņēmumu privatizācijā un nav apguvusi padomju mantojuma skolu, ar blatu sistēmu kā pamatu visam.

Cilvēki ar šādu pārliecību, aci nepamirkšķinājuši, sola doties rokrokā ar gados jau diezgan cienījamo Valdi, kurš nenoliedzami dzimis un audzis PSRS. wtf?

Kas attiecas uz Galvanovski, pavisam nesen Sabiedrības Iniciatīvas centrs tieši par viņu Vienotībai adresēja interesantu vēstuli.

1. Citāts no no portāla www.galvanovskis.lv „Par labiem darbiem Valmierai”: Es biju pret Jāņa Daliņa stadionā augošo koku izciršanu, un publiski paudu savu viedokli, ka nepieciešama šī jautājuma sabiedriska apspriešana. Gan kā sportistam, gan apmeklētājam, kas stadionā pavadījis daudzus gadus, šis lēmums bija sāpīgs un grūts. Esmu diezgan konservatīvs un man, tāpat kā daudziem citiem valmieriešiem bija grūti pieņemt izmaiņas”. Guntars Galvanovskis. 14.10.2011. Balsojumā par koku izciršanas apstrīdēšanu Valmieras pašvaldības lēmumā Nr.464 no 14.10.2010.gada Guntars Galvanovskis balsoja PAR koku izciršanu Jāņa Daliņa stadionā. Vārdi nesaskan ar darbiem! Vai G.Galvanovskim vēlētāji var uzticēties?

Protams, pagaidām daudz kas vēl ir baumu līmenī un tomēr jau šobrīd Valda vēl netapusī un pat nepasludinātā partija jau ož pēc kaut kā nelaba.

2 thoughts on “Par Valda jauno partiju”

  1. Solīšanai kā tādai nav lielas jēgas. Nozīme ir apskatīt iespējamos virzienus, kuros bīdīt savu politiku un tajos Latvijas partijas visas vairāk vai mazāk soļo vienā virzienā.

   Nav ne reizi dzirdēts, ka kāda partija nopietni apsvērtu domu ieviest būtiski augstākus nodokļus ar mērķi nodrošināt cilvēku sociālās vajadzības līdzīgi kā tas ir Skandināvijā.

   Neviena partija līdz šim nav nopietni ķērusies pie banku patvaļas ierobežošanas.

   Neviena partija, ZZS ieskaitot, nav nopietni ķērusies pie Latvijas vides nosargāšanas.

   Ir tikai viena partija, kas vairāk vai mazāk pieturas pie idejas, ka Latvijai jābūt latviešu valstij. Starp citu, nav partiju, kas solītu Latvijā ieviest otru valsts valodu.

   Nav partiju, kas piedāvātu līdzšinējo pensiju sistēmu radikāli mainīt, vietā sniedzot realizējamus priekšlikumus.

   Neviena partija nav startējusi vēlēšanās, piedāvājot devalvēt latu vai apsolot turpmāk Parex-veidīgiem brīnumiem ļaut mierīgi bankrotēt.

   Utt.

   Kaut kas no tā visa noteikti ir solīts, bet, ja nav konkrēta plāna apakšā, tad to pat nav vērts klausīties. Šlesers arī ne pārāk sen solīja konkrētus skaitļus cilvēku algās un kur tie šobrīd atspoguļojas?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: