Skip to content

Par parādsaistībām un balsošanas nepieciešamību

Pietiek ir publicējis iemeslu, kāpēc Dombrovskis tik piepeši demisionējis, kā arī uzskaitījis vainīgos Liepājas metalurga krahā.

Dombrovska atkāpšanās no premjera posteņa pērn bija negaidīta, viņa emocijas, paziņojot par demisiju – gandrīz vai vētrainas, bet amata pamešanas oficiālie izskaidrojumi – pretrunīgi un acīmredzami uz ātru roku sadomāti.

Vēl 27. novembra rītā Dombrovskis intervijā Latvijas Radio izklausījās mundrs un enerģisks, un nekas neliecināja par viņa nodomu jau pēc dažām stundām atkāpties no amata, bet, paziņojot par demisiju, premjers jau gandrīz raudāja.

Dombrovska demisijas iemesls – piedraudēts atklāt viņa (dzīvesbiedrenes) nekustamā īpašuma biznesa finanšu plūsmas. Šobrīd Dombrovsku ģimene ir nonākusi pilnīgā atkarībā no Rietumu bankas labvēlības. Rietumu banka pieder gana politiski ieinteresētiem cilvēkiem, kuri sponsorējuši gan Vienotību, gan SC. Tas arī pie reizes izskaidro Vienotības cītīgo atbalstu uzturēšanās atļauju tirgošanai.

Citās valstīs esot virkne amatu, kurus nedrīkst ieņemt cilvēki ar lielām parādsaistībām. Pastāv liels risks, ka viņi ir viegli ietekmējami. Es personīgi nekad negribētu uzticēt savu īpašumu vai pat valsti pārvaldīt cilvēkam, kurš pat ar savām personīgajām finansēm galā netiek. Tādi ir, piemēram, Dombrovskis, Repše, Žagars un noteikti ne viņi vienīgie.

Par LM krahu uzrakstītais liekas sirreāls. Summas milzīgas, vainīgie zināmi un nekas, pilnīgi nekas tāpēc nemainās.

Taču patiesībā ir zināmi tie, kas galvojumu “bīdīja” un par to nobalsoja, neko nepārbaudījuši un, ļoti iespējams, savu kukulīti saņēmuši. Ivara Godmaņa valdība, atbildīgā Saeimas komisija, Saeimas deputāti.

Ir zināmi tie, kas sagatavoja dokumentus galvojuma saņemšanai, pārkāpjot pat paši savus iekšējos normatīvos aktus. Valsts kase.

Ir zināmi tie, kas pēdējā mirklī galvojumu parakstīja, neprasot veikt pienācīgu izvērtējumu. Finanšu ministrs Einars Repše.

Ir zināmi tie, kas bija totāli nolaidīgi galvojumu saņēmušā uzņēmuma uzraudzībā. Valsts kase un finanšu ministrs Andris Vilks.

Ir zināmi arī tie, kas, beidzot padzirdējuši par uzņēmuma problēmām, nepilnos desmit mēnešos to aizlaida līdz oficiālai maksātnespējai. Valda Dombrovska valdība – un jo īpaši pats premjers, finanšu ministrs Andris Vilks un vēl arī ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Visbeidzot, ir zināmi arī Liepājas metalurga saimnieki Sergejs Zaharijins un Iļja Segals, kuri uzņēmumu nolaida līdz kliņķim, kā arī viņu dažādos veidos piebarotie “kalpi” Valērijs Terentjevs, Leons Ptičkins, Benita Imbovica (kura nu jau izrādījusies “noderīga” arī uzņēmuma administratoram) un, protams, “tautsaimniecības eksperts” Andris Deniņš, – bet šie atšķirībā no visiem iepriekšējiem vismaz nav tieši atbildīgi par valsts naudas iegrūšanu Metalurgā.

(..)

Viss kas ir piedzīvots, un tomēr – ka tā var būt, ka, neko nepārbaudot un nerēķinot, bars savtīgu sliņķu un izšķērdētāju pieņem lēmumu par 160 miljoniem eiro valsts naudas? Un neviens, pilnīgi neviens par to nav atbildīgs?

Šķiet neiespējami: vai tiešām tādā veidā, tik primitīvi var tikt izmesta vējā Latvijas tautas savai valstij samaksātā nauda – un tik milzīga nauda! -, kas pēc tam tālāk tiek pāris pārrijušamies miljonāriem?

Pārrijušamies tiktāl, ka viņi nav redzējuši pat iemeslu, lielāko daļu mūža dzīvojot Latvijā, latviski iemācīties ja ne runāt, tad vismaz kaut ko saprast. Jo, pieripinoties lepnā mersedesā pie valdības mājas, lai paprasītu vēl naudu, un nesaprotot, ko tie ministri tur savā valodā gvelž, vienmēr taču var pasvilpt “savas” pilsētas mēram, lai patulko…

Balsot, lūdzu, ejam gan. Ja tiek ļoti riebj Nacionālā apvienība, tad kaut vai par jebko citu, kas nav prokremlisks. Ja Eiropas parlamentā no mūsu 8 deputātiem kādi 3 vai vairāk ievēlētie būs prokremliski, tas dos precīzu signālu par Latviju kā prokremlisku valsti, kura ir un kurai arī turpmāk jābūt Kremļa ietekmes zonā.

Par savu izvēli rakstīju šeit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: