Skip to content

Par JL, dzelzceļu uz lidostu un izcelšanos

Visus šos gadus, cik vien man bijusi tāda iespēja, esmu balsojis par JL. Līdz šim neesmu nožēlojis. Tas gan nepavisam nenozīmē, ka atbalstu un vienmēr esmu atbalstījis visu, ko šī partija darījusi, dara un domā darīt. Drīzāk taisni otrādi – man īpaši kremt savulaik pieļautās kļūdas, jo es taču uzticējos tieši viņiem.

Pēdējā laikā daudzi mēdz nozākāt JL saistībā ar valstī notiekošajām cūcībām un cūcībiņām, pie kurām vairāk vainojami tomēr būtu pārējie koalīcijas partneri. Piemēram, Kalvīša nonākšana Lattelecom padomē. Kkā neticu, ka JL cilvēki būtu uz to īpaši pastāvējuši vai atzītu šo situāciju par normālu. Vienkārši koalīcija ir tāda kāda tā ir un šo valdību jebkurā brīdī ir iespējams nogāzt vieglāk par vieglu. Tā ir kā samaksa par atrašanos valdībā. Bet kas man visvairāk nepatīk, ir JL politikāņu stumšanās tajās pašās padomēs. Bijušais žurnālists O.Pulks – brīvostas valdes loceklis? wtf? Es saprotu, ka JL arī vajag piesaistīt līdzekļus savai partijai, bet šitais jau, manuprāt, ir pārāk… Komplektā ar citiem dzirdētiem sīkumiem un samērā bezzobaino pēdējā laika pozīciju, lai arī piespiedu kārtā, man viss šis JL ansamblis palēnām sāk piegriezties. Diemžēl alternatīvu, par kuru balsot, es neredzu. Bet es vēl padomāšu.

Viena no pēdējā laika skaļākajām aktualitātēm ir Šlesera lolotais plāns aizvilkt dzelzceļa līniju līdz lidostai Rīga. Sagadīšanās pēc man savulaik sanāca rūpīgāk iedziļināties Nīderlandes lielākās lidostas Schiphol, kas ir arī viena no lielākajām pasaulē, vēsturē. Tās uzplaukumu savulaik veicināja tieši dzelzceļa līnijas pievilkšana līdz lidostai. Tāpēc es neko sliktu par šo plānu kā tādu kopumā pateikt nevaru. Latvijā nav pārāk daudz iespēju kā pelnīt naudu, un tranzīts ir viena no tām. Rīgas lidostu tiešām vajadzētu attīstīt par Baltijas reģiona vadošo lidostu un dzelzceļa līnija pie lidostas to varētu spēcīgi veicināt. Tas gan nenozīmē, ka atbalstu Šleseru un viņa lokomotīves politiku. Tad mūsu Rīga gan būtu apbūvēta ar jauniem muzejiem, koncertzālēm, dzelzceļiem utml., bet tās lielākā daļa tik un tā sastāvētu no pamestiem graustiem, jo Šleseram ne tik pietuvinātie ļautiņi būtu vai nu emigrējuši, vai nosprāguši badā.

Vēl Tautas forumā šodien diezgan lasāms raksts par pret Darvina evolūcijas teoriju. Man gan to nekad skolā nav centušies uztiept kā vienīgo pareizo teoriju, tomēr tas sabiedrībā tā ir diezgan nostiprinājusies.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d