Skip to content

Outlook for Mac 2011

Uzliku klientam uz macbook Outlook 2011. Pats pirms tam divus gadus biju ar outlook nostrādājis uz win bez būtiskām problēmām, domāju – viņam kā parastam pie win agrāk pieradušam lietotājam būs ērti. Outlook 2011 makam gan izskatījās apgraizītāks par Win versiju, bet domāju – gan jau būs labi.

Kādu gadu arī viss bija skaisti un klients Outlook-ā sabūvēja pamatīgas mapju hierarhijas saviem septiņiem ēpastiem. Pēc kāda laika Outlook acīmredzami nespēja vairs sagremot savu ~10 Gb lielo ēpastu datu bāzi un regulāri paziņoja, ka nepieciešams to pārbūvēt. Citādi Outlook atteicās rakstīt jaunus ēpastus vai pat laist sevī iekšā. Dzīvi nopietni apgrūtināja macbook cietā diska niecīgais izmērs – 60 Gb. Jo, lai pārbūvētu nestrādājošu 10 Gb datu bāzi, vajadzēja vēl vismaz 10 Gb brīvas vietas.

Un ne vienmēr datu bāzes pārbūvēšana līdzēja. Tādos gadījumos pārkopēju laicīgi izveidotu rezerves kopiju pāri strādājošai Outlook datu bāzei no ārējā cietā diska. Svaigākie e-pasti tika novilkti no serveriem, un, ja kāds vecāks iztrūka, tad neko darīt. Rekomendēju klientam pārvākties uz Thunderbird, bet tur nebija sabūvētās mapīšu piramīdas, kā dēļ klients turējās pie outlook līdz pēdējam.

Kārtējā datu bāzes problēmas reizē nelaimīgo Outlook pārinstalēju, iebaroju kārtējo rezerves kopiju, bet pie jauna ēpasta rakstīšanas tas tik un tā vienmēr nosprāga. Palūdza klients pārvākties ar visu saimniecību uz windowzīgu datoru.

No Mac uz Win, nodomāju, jātaisa eksports / imports. Uztaisīju makam eksporta failu vienīgajā iespējamajā formātā – olm. Windows versija, protams, to nesaprot. Konvertētājs ir, bet ne M$ ražojums un maksā 120 zaļās naudiņas.

Abus šos produktus ar vienu un to pašu nosaukumu, bet kuri nesaprot viens otru, ražojusi viena un tā pati kompānija – Microsoft.

Kādu laiku meklēju izeju un šķiet, ka esmu to atradis. Tas ir, iedzīt ēpastus no katras mapītes savā jaunā mapītē speciāli izveidotā ēpastā caur imap. Process neizsakāmi lēns un čakarīgs, jo pašam jāizveido jaunas mapītes, jāiezīmē ēpasti, jāievelk mapītēs, jāpagaida līdz viss uzpumpējas un var ķerties pie nākošās mapītes.

Cik laika un lamu vārdu prasījušas visas šīs izvirtības, labāk neuzskaitīt. Pieklājīgāk sakot, nerekomendēju lietot Outlook 2011 makintošam.

2 thoughts on “Outlook for Mac 2011”

  1. Šādu procesu pašlaik veicu bet ar encoding problēma. Pasti kam bija charset windows 1257 tagad ir ar iso 8859-2 un lielākā daļa LV īpašie burti pārvērtušies par ? zīmēm. Idejas?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *