Skip to content

Nedisciplinētā sabiedrība

Šī brīža mājsēdes sakarā esmu neviltoti pārsteigts, cik veiksmīgi valdībai ir izdevies novelt visu vainu uz vakcīnu pretiniekiem. Patiešām liekas, ka daudzi, varbūt pat lielākā daļa no vakcīnu aizstāvjiem tam arī tic.

Mans informācijas burbulis nav diez ko plašs. Sekoju pāris vakcīnu skeptiķiem (neprecīzā vārda “antivakseris” ieviesēji un daļēji arī lietotāji būtu pelnījuši piespiedu kārtā apmeklēt latviešu valodas stundas) un viņi izsakās visai cienījami un adekvāti. Varbūt pa laikam gadās kāda apšaubāma lieta, bet praktiski visa informācija ir ar atsaucēm un saitēm uz avotiem. Pat ja es nepiekrītu paustajam viedoklim, es cienu formu, kā informācija tiek pasniegta.

Un tad ir otra puse. Neskaitot neitrālos, manā burbulī viņu ir pārliecinošs vairākums. Vakcīnu aizstāvju pēdējais arguments ir jaunvārds “pošmīzis”. Savukārt tie, kas šo vārdu savā leksikā vēl nav ieviesuši, nemitīgi gānās par sabiedrību. Jo tā, lūk, esot pie visa vainīga. Šķiet, daļa vakcīnu aizstāvju garīgi pašapmierinās, tikuši pie izdevības skaļi vainot visās nelaimēs lielu daļu līdzcilvēku.

Ja es kādu iemeslu dēļ līdz šim brīdim nebūtu vakcinējies, man to tagad izdarīt morāli būtu daudz grūtāk. Es justu sevī iekšēju pretestību. Man liktos, ka potējoties, es kļūtu par nekulturālu, rupju un dumju līdzcilvēku kolaboracionistu.

Tags:

1 thought on “Nedisciplinētā sabiedrība”

  1. Iekšēju pretestību (apzinātu (vai varbūt daļēji apzinātu) attieksmi) tu izjauti jau pirms tam, kad selektivi izvēlējies informācijas avotus savā “burbulī”. Nevajag tagad te divkosīgi liekuļot un paštaisni (narcistiski) tēlot objektīvu vērtētāju. Tavs paštēls nav plika graša vērts, jo tas ir maldinošs. Turklāt, visticamāk, apzināti maldinošs. Nožēlojami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: